91letá žena s rakovinou dostala účet od instalatéra, po kterém se jí zamotala hlava. Hned kontaktovala šéfa

Fotografie: rick / Creative Commons / Attribution 2.0

V potěšujícím příběhu, který poukazuje na inspirativní morální jednání, se 91leté ženě bojující s leukémií dostalo pomoci z celkem nečekaného zdroje.

Všechno to začalo, když žena měla vážné problémy s kotlem, a navíc v období poměrně silného chladu. Naštěstí k ní ale dorazil instalatér s velikým úsilím této ženě pomoci. Jednalo se o 52letého Jamese Andersona, který si za své služby nevzal ani korunu. Jeho účet byl doslova nulový a navíc na něj předtiskl velmi dojemný vzkaz.

Takového instalatéra by chtěl zcela jistě každý

„Od této ženy za žádných okolností nic nepožadujeme a budeme jí k dispozici 24 hodin denně, abychom v případě potřeby pomohli,“ bylo psáno na účtence pod nulovou cenou. Tento dobrý skutek ihned vyvolal pozitivní reakce na sociálních sítích, a to včetně nahraného youtubového videa. Mnozí dokonce píší, že by si James zasloužil nějaké vyznamenání místní komunity nebo jakékoli adekvátní ocenění. O případ tohoto instalatéra z Burnley v Anglii se zajímá také BBC a je zcela vidno, že všichni tohoto dobrosrdečného muže zbožňují.

Veškeré pochybnosti uvedl na pravou míru

Mnozí poukazovali na to, proč se James dal na takovou dobrosrdečnou cestu, když je každému jasné, že potřebuje každou korunu. Rozhodně totiž nežije na zámku s několika miliony na účtě, což i sám přiznal. Pro mnoho řemeslníků a obchodníků by se jednalo o něco zcela nemístného, což se Jamese hluboce dotklo, a všechny ihned vyvedl z omylu. Od samotné „práce“ totiž člověk nemusí očekávat jen peníze a samotná problematika tohoto pojmu není tak prostá, jak se zdá, na což poukazuje i studie na ResearchGate.

Ve věku 17 let zemřel jako hrdina moderní doby. Jeho poslední přání zachránilo chlapce se stejnou nemocí

Jeho dobrota se vyplatila

„Raději bych někomu dlužil peníze, aby ten druhý byl naživu, šťastný a v bezpečí,“ řekl James pro média. Toto menší sebeobětování byla pro něj jen maličkost a nakonec se mu i vyplatilo. Samotný příběh se totiž stal virálním a James získal 100 000 dolarů na darech. Obrovskou část těchto peněz však opět věnoval na dobrou věc, včetně péče o tuto starou ženu. Inu, instalatéři jsou u nás popisováni jen v tom nejlepším světle, což dokazuje také jiný případ z našeho článku. V něm totiž instalatér přišel s velice užitečným tipem, který zvládne doma každý.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]