Záchodová nádržka už nikdy nebude protékat a zapáchat: Instalatér vyzradil lidové řešení, které zvládne každý levou zadní

Fotografie: Depositphotos

Pokud chcete, aby vaše toaleta byla neustále čistá, vyzkoušejte jeden z těchto jednoduchých triků, díky nimž už nebudete potřebovat profesionála.

Čištění toalety patří k těm nejméně oblíbeným činnostem, které je ale bohužel třeba dělat dost často. Především kvůli tomu, aby v ní nebylo zbytečné množství bakterií, protože ty jsou velmi nebezpečné. Ale pokud chcete, aby vaše toaleta byla vždy dokonale čistá, nemusíte k tomu hned volat nějakému instalatérovi. Postačí vám znát tyto jednoduché triky.

První řešení

Do nádrže nalijete 2 až 3 litry bílého vinného octa, který je mimo jiné velmi levný. Dbejte na to, abyste pokropili i mechanismus přívodu vody. Poté počkejte přibližně dvě hodiny a záchod spláchněte. Znovu do nádrže napusťte vodu a zavřete ji. Pokud nádrž zůstane i nadále ušpiněná, vyzkoušejte druhou metodu.

Druhé řešení

Budete potřebovat šálek octa a lžíci jedlé sody. Ocet zahřejte na mírném ohni. Jakmile se ocet zahřeje, přidejte za míchání lžíci jedlé sody. Tuto směs si nalijte do toaletní nádrže a nechte ji několik hodin, nebo dokonce přes noc, pokud je to možné, působit. Jakmile spláchnete, bude nádrž čistá.

Účinná řešení

Z jakého důvodu jsou tato řešení tak účinná? Ocet dokáže rozpustit vodní kámen, odstraňuje rez a také zabíjí bakterie. Proto je třeba tento postup opakovat co nejčastěji. Pokud ani jedna z těchto dvou možností nefunguje a vaše toaleta stále nefunguje, jak má, nemusíte ihned propadat panice. Je možné, že to bude z důvodu poškozeného těsnění – a díky videu níže se můžete dozvědět, jak to správně opravit.

Zdroj: 14avenue

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*