Zanedbání péče o chodidla může mít zničující dopad. Účinnou domácí pedikúru ovšem zvládne bez problémů každá žena

Fotografie: Freepik

Domácí pedikúra pro někoho znamená pouze ostříhání nehtů, použití pilníku na paty a nanesení krému na nohy. Zkuste raději účinnější způsob domácí pedikúry, která pak vydrží mnohem déle.

Lidé často mívají problémy s nohama, kterých se ani domácí péčí nemohou zbavit. Nejčastěji se jedná o tvrdé paty, suchou pokožku, kuří oka a mnoho dalších potíží. Nevzhledné potíže můžete schovat do ponožek. Při zanedbání péče a ošetření vám však časem mohou způsobit mnohem horší problémy. Začněte se o své nohy starat včas třeba domácí pedikúrou, která je stejně účinná jako z kosmetického salonu.

Domácí pedikúru mnoho lidí zanedbává

Někteří lidé nevědí, jak správně domácí pedikúru provádět, a stříhají si pravidelně pouze nehty a o nic jiného se nestarají. Zkuste se zaměřit na to, jak správně provádět péči o nohy. Ve většině domácností se nachází bruska na paty a nějaký krém, který lze na nohy použít. Tato metoda je sice účinná, ale krátkodobá. Po několika dnech začne být kůže na patách tvrdá a může i praskat.

Fotografie: Freepik

Pokožka na nohou je velice zatěžována každý den. Z tohoto důvodu je potřeba ji pravidelně ošetřovat a starat se o ni. Navíc k pěkně upraveným nohám se hodí sandály nebo boty na podpatku. Bez většiny potíží na nohou se vám bude lépe chodit, aniž byste pociťovali v určitých místech tlak nebo bolest.

Většina lidí začne shánět produkty na chodidla až s příchodem jara, kdy si obouvají boty, které nejsou uzavřené. Je ale vhodné chodidla ošetřovat pravidelně, proto vyzkoušejte tuto osvědčenou metodu pro krásné a zdravé nohy.

Fotografie: Pixabay

Trik na zjemnění pokožky nohou

Jestliže chcete mít hladkou pokožku na chodidlech jako miminka, vyzkoušejte si tuto jednoduchou metodu. Péče o nohy by měla být uklidňující a relaxační.

Nejdříve si napusťte do lavoru horkou vodu a rozpusťte v ní 4 lžíce jedlé sody. Až nebude voda horká, ponořte do ní nohy. Pár minut je nechte v relaxační koupeli a poté je otřete měkkým ručníkem do sucha. Následně masírujte nohy jedlou sodou, kterou ponechejte na nohou, a po chvíli si oblečte ponožky.

Fotografie: Pixabay

Ideálně se poté běžte projít, jděte uklízet nebo vykonávejte nějakou aktivitu. Jedlá soda bude působit na nohy v ponožkách pouze při chůzi. Zjemní jejich pokožku a odstraní tvrdou kůži.

Ponožky byste měli mít na nohou alespoň dvě hodiny. Po dvou hodinách si je sundejte, omyjte pokožku vodou, osušte ji a naneste hydratační krém. Pocit změny budete mít s velikou pravděpodobností až po dvou procedurách. Tento postup pravidelně opakujte, abyste dosáhli krásných nohou i bez zásahu profesionální pedikérky.

Zdroj: Cosmopolitan