Zarůstající nehty u nohou nejsou banalita. Dejte sbohem nepříjemnému vzhledu a velké bolesti

Fotografie: Depositphotos

Jedním ze závažných zdravotních problémů, které mohou být přinejmenším bolestivé, jsou zarostlé nehty na nohou neboli onychokryptóza, potvrzuje lékař William Morrison.

Bolest způsobená zarostlým nehtem může být tak silná, že vám mnohdy dokáže zabránit v chůzi. Proto, pokud tímto problémem trpíte, je nesmírně důležité, abyste se problém snažili co nejdříve vyřešit. Pokud se totiž tato bolest neléčí, může si zarostlý nehet vyžádat v nejhorších případech i chirurgický zákrok. Naštěstí však existuje několik přírodních prostředků, které můžete použít, abyste problémům předešli a nehtům ulehčili.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je jedním z těch starých přírodních produktů, které lze použít k úlevě od mnoha onemocnění. V případě bolesti způsobené zarostlým nehtem může pomoci tak, že ho přidáte do koupele. Jednoduše zřeďte sklenici jablečného octa v umyvadle nebo v lavoru s teplou vodou a poté si do ní nohy asi na deset minut namočte. Úlevu pocítíte již po několika minutách.

Fotografie: Freepik

Přiložte vatu nebo zubní nit

Podle některých odborníků umožní vložení voskované vaty nebo zubní nitě pod zarostlý nehet, aby nehet vyrostl nad kůži, což mu pomůže v postupném upravování. Nezapomeňte však, že je třeba vatu nebo nit často vyměňovat a namáčet ji v alkoholu, abyste předešli infekci.

Noste správné boty a ponožky

Pokud máte zarostlý nehet, může nošení nevhodných bot a ponožek problém ještě zhoršit. Abyste tomu předešli, je nutné vždy zvolit správnou velikost, aby vaše chodidla mohla být v co největším pohodlí. Z tohoto důvodu je také vhodné nosit sandály, a to co nejčastěji, protože díky nim omezíte jakýkoliv tlak na nehet.

Fotografie: Pixabay

Použití obvazu

Pokud vám koupě lékařských krytů na prsty nevyhovuje, můžete si jednoduše vyrobit vlastní bandáž. Za tímto účelem si umyjte ruce a namočte obklad do alkoholu. Poté postižený prst na noze ovažte obvazem a nechte ho několik hodin nebo přes noc přiložený. Jakmile obklad vyschne, vyměňte ho.

Léky proti bolesti a zánětům

Když se bolest způsobená zarostlým nehtem stane nesnesitelnou, je nutné vyhledat lékařskou pomoc. Odborník vám poté může doporučit léky proti bolesti, jako je paracetamol či jiné protizánětlivé léky, které vám pomohou nehet zahojit. Vždy je přeci lepší vyslechnout někoho, kdo o problému ví nejvíce.

Fotografie: Pixabay

Odstranění přebytečné kůže z nehtu

Přestože existuje mnoho metod, jak zarostlý nehet odstranit, je vhodné být při provádění té následující obzvláštně důkladný. Po namočení nohou do teplé vodní lázně se můžete pokusit stáhnout dužinu z daného nehtu pomocí manikúrní tyčinky. Po dokončení tohoto úkonu odřízněte vyčnívající špičku nehtu a poté mezi nehet a kůži vložte vatu namočenou v alkoholu. Neváhejte ji celou vydezinfikovat, abyste předešli riziku infekce.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]