Neobyčejná síla obyčejného česneku. Využijte ho k prevenci a léčbě nepříjemného nachlazení

Fotografie: Pixabay

Lidové léčitelství nabízí mnoho zajímavých rad, které podporují přírodní produkty. Jednou z nich je recept na česnekový med, který se stane vaším spojencem při prevenci a léčbě nachlazení. Podpoří vaši imunitu a znovu vás postaví v případě nemoci na nohy. Jeho příprava je velmi jednoduchá a nezabere vám mnoho času.

Potřebné ingredience na přípravu česnekového medu

Připravte si:

  • 2 středně velké česnekové hlavy
  • 450 mililitrů tekutého medu

Příprava česnekového medu a pravidla jeho užívání

Všechny česnekové stroužky si oloupejte a prolisujte je do mísy. Pak je smíchejte důkladně s tekutým přírodním medem a máte hotovo. Je to tak snadné a dokonale účinné! Směs skladujte v uzavřené sklenici ideálně v chladu a temnu. Nádobu označte datem přípravy. A jak česnekový med užívat? V případě, že chcete předejít nemocem, užívejte půl lžičky medu 1x denně.

Fotografie: Freepik

Pakliže jste onemocněli nachlazením, nebo jiným onemocněním (například chřipkou), konzumujte půl lžičky 3x až 6x denně. Užívat česnekový med můžete jak samostatně, tak je vhodný k rozpuštění ve vodě s příměsí citronové šťávy, nebo jablečného octa.

Fotografie: Freepik

Ochutit jím můžete i šálek teplého mléka. A protože je tato směs i protizánětlivá a antiseptická, lze ji používat i na podporu léčby ran, nebo při kožních potížích na pleti. Léčivý roztok zhotovíte z lžičky česnekového medu a 120 mililitrů vody.

Jaké vlastnosti má med a česnek?

Když se spojí med a česnek, vznikne silné přírodní antibiotikum, které si poradí s jakýmkoliv zdravotním neduhem. Med má antibakteriální účinky a perfektně se hodí k utlumení kašle, či k zmírnění bolestí v krku. Kromě toho i skvěle chutná. V lidovém léčitelství se používal pro své antiseptické vlastnosti i k již zmíněné léčbě ran. A česnek je doslova drahokamem mezi přírodními produkty.

Fotografie: Pixabay

Má antioxidační vlastnosti, dokáže regulovat krevní tlak a působí proti celé řádce patogenů. Díky němu budete mít silnou imunitu. Zařaďte ho tedy do svého jídelníčku i jinými metodami.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]