I ten nejšpinavější záchod sama vyčistí tato domácí finta za pár korun. Nečistoty poté snadno spláchnete

Fotografie: Depositphotos

Udržovat čistotu v celém domě není snadný úkol, ale lze si pomoci znalostmi několika triků. S čisticími prostředky pro domácnost vykouzlíte brilantní toaletu během několika sekund.

Jedním z neobvyklých, avšak účinných postupů je použití česneku. Stačí oloupat stroužek česneku a ideálně před spaním ho vhodit do záchodu. Následně ponecháte přes noc a následující den ráno jednoduše spláchnete. Tento nejrychlejší způsob účinně eliminuje bakterie a doporučuje se provádět alespoň dvakrát týdně, ideálně v noci, aby měl stroužek česneku čas plně působit.

Vytvořte si domácí česnekový čaj

Dalším zajímavým způsobem udržení čistoty je využití česnekového čaje. Stačí vařit hrnek vody, přidat nasekaný česnek, dát na sporák a nechat směs působit po dobu 15 minut. Po uplynutí doby lze tento domácí mišmaš nalít do záchodové mísy, kde účinně dezinfikuje prostor. Tato metoda je účinná alternativa k běžným čisticím prostředkům. Samotnou přípravu také zvládne opravdu každý, ale pokud jste líní, můžete se obrátit na robota, který vaši toaletu vyčistí raz dva. Jeho fungování popisuje iDnes, ale nejde o nejlevnější záležitost, takže je stejně vhodné znát i ostatní manuální a rychlé metody.

Kombinace jedlé sody a octa

Web Tudásfája je stejného názoru, že také kombinace jedlé sody a octa tvoří další efektivní prostředek pro čištění toalety. Stačí smíchat jeden šálek octa se dvěma lžícemi jedlé sody, nalít směs do záchodu a nechat ji alespoň dvě hodiny působit. Pro ještě lepší výsledky lze nechat opět působit přes noc. Tato kombinace účinně odstraňuje nepříjemné pachy, usazeniny, nečistoty a bakterie.

Mistrovské očištění obkladových spár bez námahy: Transformuje je do původního stavu

Krom chuti může prospět i jinak

Mnoho lidí by tomu nevěřilo, ale i colové nápoje mohou důkladně vyčistit toaletu. Stačí jen nalít plechovku coly do záchodu a nechat vše půl hodiny odstát. Poté vydrhněte povrch pomocí kartáče a přidejte šálek octa spolu s třemi lžícemi jedlé sody pro vytvoření šumivé reakce. Počkejte 15 minut, znovu vydrhněte a nakonec opláchněte. Tato netradiční metoda je dalším zajímavým trikem k dosažení dokonalé čistoty toalety. Způsobů se určitě najde daleko více, ale tyto se řadí mezi ty nejjednodušší. Třeba zmiňovaný stroužek česneku jsme pro tohle využití již letošní rok popisovali na našem webu Svět Kreativity, jen trochu podrobněji.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]