Přírodní domácí prostředky, díky nimž bude koupelna nádherně čistá. Ušetřete si čas a peníze

Fotografie: Freepik

V současnosti se pravidelný úklid domácnosti a čištění povrchů stalo velkou prioritou. Domácí prostředky na přírodní bázi vám pomohou dostat ze svého domova přebytečné chemikálie a získáte díky tomu nejlepšího, nejlevnějšího a nejjednoduššího pomocníka v koupelně.

Nalezené nečistoty, jako jsou zbytky mýdla nebo vodní kámen lze snadno odstranit i pomocí domácích čisticích prostředků. Už nikdy si na drahé chemické přípravky ani nevzpomenete.

Voda a ocet

Pokud použijete tuto směs, nemusíte již nikdy kupovat čistič na sklo! Naplňte směsí octa a vody v poměru 1:1 lahev s rozstřikovačem a stříkněte na zrcadlo, okno nebo jiné skleněné povrchy. Můžete jej také použít na obklady a světlý koupelnový nábytek, ze kterého tato úžasná a silná směs nevyžere barvu. Poté povrch otřete do sucha měkkým hadříkem.

Fotografie: Freepik

Jak směs připravit tak, aby byla skutečně efektivní? Přidejte 8 lžic octa do 3 litrů vody. Vytvoříte tak nejúčinnější čisticí prostředek svého života! Ocet dezinfikuje, rozpouští nečistoty a také pomáhá rozptýlit nepříjemný zápach. Tuto směs používejte pouze na dlaždice! Jedná se o skutečně silný roztok, který by mohl jiné povrchy poničit a zesvětlit jejich původní barvu.

Jedlá soda a ocet

Po vyčištění sodou a octem bude vaše vana a sprcha zářit čistotou. Nejprve nasypte jedlou sodu na povrch (můžete ji použít i do dřezu), poté na ni nastříkejte ocet, aby se jedlá soda dobře rozpustila.

Fotografie: Pixabay

Poté hadříkem směs rozetřete po vaně nebo sprchovém koutu. Pokud narazíte na velké usazeniny mýdla, posypte je trochou další jedlé sody a opět na ně nastříkejte více octa. Potom jen lehce otřete. Nakonec vanu či sprchu důkladně opláchněte čistou vodou.

Olej z čajovníku, ocet a jedlá soda

Čisticí prostředky na toalety, stejně jako odstraňovače vodního kamene, nejsilnějšími chemikáliemi. A není se čemu divit, protože stojí před velkým úkolem. Dobrou zprávou ale je, že je můžete navždy ignorovat, protože jejich účinků můžete dosáhnout také pomocí přírodních ingrediencí. Stačí, když si koupíte olej z čajovníku a přidáte ocet s jedlou sodou.

Fotografie: Freepik

Smíchejte 1 šálek octa a půl čajové lžičky oleje z čajovníku. Dobře protřepejte. Nastříkejte směs do záchodové mísy. Použít ji ale můžete také na prkénku a tlačítku na nádrži. Nechte několik minut působit a poté do toaletní mísy nasypte jedlou sodu. Rozetřete ji všude pomocí záchodové štětky a poté opláchněte. Octovou směs z prkénka a tlačítka otřete houbičkou.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]