Zjistěte, zda ve vašem životě existuje toxický člověk. Odhalí ho některý z těchto osmi projevů chování

Fotografie: Depositphotos

Lidé jsou různí, každý má jinou osobnost, ale v případě toxických lidí je to jiné. Tyto osoby vám mohou zkazit den nebo i znepříjemnit život.

Toxické osoby vám mohou zkomplikovat život. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo vám doslova vysává energii a necítíte se v jeho společnosti dobře, pak je to velmi pravděpodobně toxická osoba, která vám jen život znepříjemňuje. Proto byste měli zvážit, zda si tato osoba přátelství a kontakt s vámi zaslouží, a pokud možno se dalším setkáním vyhýbat. Uvidíte, ucítíte se mnohem lépe.

Osoby manipulující s lidmi

Tyto osoby se neustále snaží o to, aby všichni v jejich okolí dělali jen to, co chtějí ony. Vše se točí jen kolem nich a pokud někdo potřebuje jejich pomoc nebo je někdo o něco požádá, odmítají s tím mít cokoliv společného, protože to není v jejich prospěch. Manipulují s lidmi tak, aby vždy dělali vše pro jejich dobro.

Fotografie: Pexels

Nepřebírají odpovědnost za své činy

Vyjadřují svoje pocity, ale v žádném případě nenesou za nic odpovědnost. Pokud je na to upozorníte, budou se bránit, ale nikdy nepřiznají svůj podíl vinny a proč to vlastně udělali. Nakonec budou vše ignorovat a dělat, že se nic nestalo a že oni vůbec nic neudělali.

Používají získané informace proti vám

Sbírají informace, neustále vás pozorují, aby mohli následně všechny nashromážděné informace použít proti vám. V případě konfliktu na vás získané informace vytáhnou a použijí je k vlastnímu prospěchu. Na všechno si vytvoří svůj názor a názory ostatních lidí je nezajímají. Za každou cenu se snaží svůj názor prosadit.

Fotografie: Pexels

Nikdy se nedočkáte omluvy

Rádi hrají roli oběti. I v případě, že je vina na jejich straně, nikdy to nepřiznají a vždy za to bude moct někdo jiný. Budou hledat osobu, na kterou by své činy hodili, aby byli čistí a nemuseli se omlouvat. Vždy jsou nevinní. Nikdy se nedočkáte omluvy, tak ji od nich ani nečekejte.

Často mění své nálady

I z milé a příjemné osoby se během pár okamžiků může stát protivný člověk, který vám zkazí celý den. Toto toxické chování vám pokazí náladu a budete mít i pocit viny. Někdy jen budete stát a nebudete chápat, co jste udělali a proč se jejich chování najednou změnilo a co jste udělali špatně.

Fotografie: Pexels

Využívají vás k vlastnímu prospěchu

V případě, že se něco stane, vás jen využijí k vlastnímu prospěchu. Použijí vás jako důkaz k tomu, že za to, co se stalo, vlastně nemohou. Nikdy své činy nepřiznají a budou vás využívat k tomu, abyste přebrali za jejich činy zodpovědnost a všechna vina spadne na vás.

Osoby, které nezajímají vaše potřeby

Nikdy je nezajímá nic, co se vám stalo. Můžou to být dobré i špatné věci, ale vždy vás budou ignorovat. Jediné, co je zajímá, jsou jejich vlastní problémy a potřeby. Jste jim lhostejní, a proto je zbytečné se takovýmto lidem svěřovat a důvěřovat jim.

Fotografie: Pexels

Lidé, co jsou středem pozornosti

Vždy strhávají všechnu pozornost na sebe. I v případě, že se vám něco stane a vše se bude točit kolem vás, budou vždy dělat vše pro to, aby si vás lidé přestali všímat a opět byli středem pozornosti jen oni. U těchto lidí nemá cenu se o něco snažit.

Fotografie: Freepik

Starého psa novým kouskům nenaučíte, a tak tomu je i v případě toxických lidí. Nikdy se nezmění, a proto je opravdu dobré se jim vyhýbat a vypustit je ze svého života. V takovém případě budete mít chvíli výčitky svědomí, ale poté pochopíte, že se opravdu cítíte lépe.

Zdroj: WebMD

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]