Jak vymalovat pokoj – barevné kombinace

S blížícím se létem začíná stále více lidí přemýšlet nad otázkou, jak vymalovat pokoj, který jim již připadá nudný a na pohled nezajímavý. Po určitém čase se na interiér začnete dívat z úplně jiného úhlu a výmalba, se kterou jste si před pár lety dali tolik práce a která se vám ještě před pár měsíci zdála naprosto dokonalá, je pro vás najednou okoukaná a vůbec se vám nelíbí.

Jestliže i vy přemýšlíte, jak vymalovat pokoj – ať už to bude ložnice, obývák nebo koupelna – pak se nechte inspirovat dnešním článkem. Zvláště chcete-li se tentokrát vydat jiným směrem a místo jednolité výmalby zkusit jejich kombinace. V takovém případě vám poradíme, jaké barvy k sobě ladí a kterým kombinacím je naopak lepší se vyhnout.

Jak vymalovat pokoj – inspirace

Ačkoli si mnohdy myslíme, že na vymalování pokoje není vůbec nic složitého – samozřejmě nepočítáme-li práci – řada z nás se již dokázala spálit. Nejčastější chybou je špatná volba barev, především pak jejich kombinace. Nejste-li si jistí, jaké barvy jsou vhodné pro kombinaci v jednom interiéru, pak jsou následující řádky určeny právě vám!

  • Růžová a šedá

    Kombinace typicky ženského odstínu – růžové – a poměrně chladného a spíše pánského odstínu – šedé – dává vzniknout na pohled přitažlivému výsledku, který vás zaručeně nadchne. Doporučujeme vymalovat jednu dominantní stěnu šedou barvou a tu doplnit růžovými prvky, například tapetou.

  • Hnědá a zelená

    Dojde-li řeč na výmalbu, zůstává hnědý odstín trochu v pozadí, což je velká škoda. Jen málokdo si troufne vymalovat interiér na hnědo. Nebojte se vybočit z řady a vsaďte na tento zajímavý,  neprávem opomíjený odstín v kombinaci s matnou zelenou. Uvidíte, že svého rozhodnutí nebudete litovat!

  • Černá a žlutá

    Další velice zajímavou, i když nevšední a hodně výraznou kombinací, je spojitost černého a žlutého odstínu, který spoustě lidem na první pohled připomene oblíbenou včelku Máju. V tomto případě si dovolíme doporučit dominantní stěnu vymalovat na žluto a tento veselý odstín doplnit černou, opět například ve formě tapety nebo samolepek na zeď.

Obrázek: pixabay.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]