Eco friendly aneb jak využít staré dveře a okna

Patříte k milovníkům originálních interiérových prvků a ručně vyráběných dekorací? Pak je dnešní článek určen právě vám.  Mnohdy bohatě postačí, umístíte-li do stávajícího interiéru vhodně zvolené dekorace. Z eco friendly zaplesá každému kutilovi srdíčko.

Recyklace starých dřevěných dveří a oken patří k oblíbeným možnostem, jak vykouzlit úžasné police a další originální dílka. Mnozí však stále nemají tušení, že s trochou zručnosti se dá díky těmto starým věcem, které mnohdy leží na půdě, v kůlně či garáži vyrobit dekorace, jež nemají obdoby.

Odhodlání, zručnost a malá dílna

Nemáte-li jak se praví obě ruce levé a zároveň máte k dispozici malou dílnu, s chutí do toho. Recyklace starých a jinak nepotřebných věcí patří dnes mezi oblíbené koníčky kutilů a možnost vykouzlit něco neobyčejného. Na internetu naleznete nepřeberné množství praktických tipů včetně fotografií. Jako důkaz vkládáme pod článek video. Ze starých dveří a oken lze docela snadno vyrobit unikátní dekorace.

Ekologickou a šetrnou cestou tak získáte originální prvek, který jen tak někde nekoupíte. Před samotnou výrobou je rozhodující aktuální stav dřeva (nábytku) – možná budete muset i restaurovat. Počítejte se smirkováním, tmelením a natíráním. Čas trávený prací, se vám ovšem vrátí i s úroky.

Využijte možnost recyklace

To, že je nábytek starý neznamená, že by měl odejít do zaslouženého „důchodu“ či ležet někde v zapomnění. Naopak takový nábytek má svou duši a vepsaný příběh. Okenní rámy mohou posloužit jako rámečky na fotografie, rám zrcadla, originální dekorace na stěnu – falešné okno. Pod něj lze umístit poličku na květiny, bylinky a jinou dekoraci. Vysloužilé dveře skvěle zastanou úlohu paravánu či police. V exteriéru mohou zdobit zahrádku a podepírat popínavé rostliny. Vyrobit z nich lze i lavička nebo houpačka. Vsadíme se s vámi, že nic podobného u sousedů nenajdete.


Obrázek: pixabay.com