Piškotová kávová roláda se 2 různými krémy „Tiramisu po retročesku“: Super rychlý recept a fantastická chuť na jazýčku

dort z piškotů

Domácí dort může být pro některé lidi výzva. Pokud si však najdete jednoduchý recept jako tento, můžete si udělat piškotový dort s čokoládovou polevou.

Čas od času dostane chuť na sladké každý člověk. Pokud ale zrovna nemáte nic doma, co byste si mohli dát, možná byste si mohli vyzkoušet jednoduchý piškotový dort, se kterým zaženete tyto chutě nebo jej můžete nabídnout návštěvě, která přišla neočekávaně. V každém případě uvidíte, že si tento dort zamilujete a budete si jej dopřávat pravidelně.

Suroviny, které budete potřebovat

Tak jako na každý recept, tak i na tento budete potřebovat určité suroviny. Připravte si proto:

  • 3 balíčky dlouhých piškotů
  • oslazená káva
  • 50 g hořká čokoláda
  • 250 g smetanový sýr
  • 180 ml tekutá smetana
  • 2 PL moučkový cukr

Náplň:

  • 400 ml mléko
  • 1 sáček čokoládový puding
  • 2 PL cukr
  • 30 g máslo

Příprava tohoto dortu je velmi jednoduchá

V prvním kroku si připravte veškeré suroviny, které budete na tento dort potřebovat. Poté si připravte kávu, trochu ji oslaďte a nechte ji vychladnout. Piškoty poté namáčejte v této kávě a postupně je pokládejte vedle sebe na talíř nebo tácek, na němž budete dort nakonec připravovat.

dlouhé piškoty na talíři

Zpracujte suroviny na dort

Protože je tento dort s kávou lehce nevhodný pro děti, tak pokud byste jej chtěli připravovat i pro vaše potomky, můžete kávu zaměnit za sladký džus. Hned poté, co budete mít vyskládané piškoty na tácku / talíři, vyšlehejte si v misce smetanu. Do smetany přisypte i moučkový cukr a ručním šlehačem vše vyšlehejte. Nakonec přidejte i smetanový sýr a opět vyšlehejte.

Nyní vyrobte dort

Na piškoty na tácku můžete nyní nandat trochu vyšlehané smetany s ostatními ingrediencemi. Až budete mít hotovo, vyskládejte na smetanu další dlouhé piškoty. Nakonec je potřeba dort ještě něčím zakončit, třeba pudingem. Zalijte pudingový prášek v misce 100 ml mléka. Zbylých 300 ml mléka přiveďte v hrnci k varu a poté přimíchejte i pudingový prášek s mlékem z misky.

piškotový dort, základ

Puding smíchejte s dalšími surovinami

Po přimíchání pudingového prášku směs neustále míchejte, dokud nezhoustne. Jakmile se tak stane, vypněte plotýnku a puding máte hotový. V další misce si smíchejte máslo s cukrem a do této mísy poté přidejte hotový puding. Vše důkladně promíchejte a vytvořte hladký krém. Tento krém nakonec nalijte na vrchní vrstvu piškotů a rovnoměrně rozetřete. Celý dort můžete ještě posypat strouhanou čokoládou. Dort uložte na 5 hodin do lednice a poté podávejte.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*