Jen malé procento lidí dokáže do několika sekund poznat rozdíly mezi obrázky. Ověřte si, jak na tom je vaše všímavost

Fotografie: iStock

Naše mysl funguje velmi komplexně. Některé informace nám servíruje doslova na stříbrném podnose, jindy zase něco poměrně podstatného vynechá. Víte, jak je na tom váš mozek? Zjistěte, zda si dokáže všimnout i drobných detailů a rychle je odhalit.

Jen 1 z 25 lidí dokáže v tomto testu obstát za méně než dvacet sekund a rychle odhalit vždy jeden obrázek, který k těm ostatním nepatří. Zkuste otestovat svůj mozek i vy! Jak obstojíte v této vizuální výzvě?

Na první pohled se jedná o jednoduché obrázky, ale pro netrénovanou mysl mohou představovat značný oříšek. Pokud tímto testem projdete, pak patříte k málu těch, jejichž mozek je trénovaný všímat si i drobných detailů a umí je včas rozpoznat. Zde je 5 testů, které je třeba vyřešit co nejrychleji. Pojďme na to – a nepodvádět.

Test 1

Fotografie: Getty Images / Edit

Mezi motorkami je jedna, která k nim nepatří. Dokážete rychle najít tu správnou? Toto je pouze zahřívací kolo, je to tedy velmi snadné, ale později vás čekají daleko obtížnější úkoly.

Test 2

Fotografie: Getty Images / Edit

V tomto testu najdete sérii ne zrovna veselých obličejů. Jeden z nich k nim ale nezapadá a do téhle partičky se dostal omylem. Umíte jej najít a během dvaceti sekund správně označit? Tady už začíná jít do tuhého. Odpověď najdete níže.

Test 3

Fotografie: iStock / Edit

Tyhle emoji určitě dobře znáte – maminka se dvěma dětmi, chlapcem a holčičkou. Něco ale na celém setu obrázků přeci jen nehraje. Dokážete najít nesrovnalost? Rychle, běží vám čas a je potřeba správně odpovědět do dvaceti sekund! Pokud jste zvládli i tohle kolo, můžete si gratulovat, vypadá to, že máme co do činění se skutečně všímavým člověkem.

Test 4

Fotografie: iStock / Edit

Nenápadní kačeři, ale jeden k nim nepaří. Co je na něm jinak? Dokážete ho včas odhalit?

Test 5

Fotografie: iStock / Edit

A na závěr poslední a nejtěžší test. Najít ten jediný donut, který je jiný, zvládnou jen skuteční mistři. Je třeba zaměřit se na detaily a rychle očima skenovat každý kousek sladkého pečiva. Tak jak jste dopadli? Zvládli jste vše v časovém limitu?

Zdroj: VeryWellMind

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]