Jóga prstů pomůže vašemu trávení, sníží stres i prospěje zdraví

Jóga je poslední roky velkým hitem. Není to jenom ta klasická, kterou můžete vyzkoušet. Existuje ještě jedna varianta, kterou je jóga prstů. Ta je výjimečná hlavně tím, že je jednoduchá. Stačí se neučit jenom několik základních pozic vašich rukou. A výsledek? Výrazně zlepšíte fungování svého těla. Doporučujeme vyzkoušet.

Surya Mudra

Poměrně jednoduchá pozice, kterou když provedete, tak dokážete svému tělu prospět především v oblasti trávení. Tato jóga prstů má však pozitivní vliv také na problémy s vaším zrakem, nebo s krevním oběhem.

Prithvi Mudra

Tato pozice prstů je charakteristická tím, že spojuje Zemi a Oheň. Díky tomu můžete podpořit růst vašich tkání, stejně jako růst a sílu svalů. Také eliminuje různé záněty a pozitivně se podepisuje na tom, že váš metabolismus bude fungovat přesně tak, jak by fungovat měl.

Vaayu Mudra

Tato pozice má velmi uklidňující účinek na vaše tělo. zajistí mu dobrý přísun kyslíku, stejně jako navodí pocity klidu. Pokud jste ve stresu nebo trpíte agresivitou, tato jóga prstů dokáže rychle a jednoduše pomoci. Ideální náhrada terapií, nebo léků.

Shunya Mudra

Snadná pozice, kterou doporučujeme kdykoliv budete pociťovat bolesti. Zajistí její eliminaci. Stejně tak umí odstranit problémy vašich uší, stejně jako eliminuje možnou ztuhlost vašeho těla, nebo otupělost vaší mysli. Budete se cítit jako vyměnění.

Gyan mudra

Pokud chcete podpořit paměť, ale i zlepšit svou kreativitu, je tato jóga prstů tou nejlepší možnou věcí. Ideální pro toho, kdo chce rozvinout své mentální schopnosti a také dovednosti. Pokud svou mysl potřebujete, je tato poloha prstů doslova povinnost.

Aakash Mudra

Tato pozice prospívá vašemu tělu po kompletní stránce. Dokáže ho detoxikovat, osvěžuje jeho mysl, stejně jako uvolňuje celkové napětí. Ideální pro toho, kdo se chce cítit takzvaně v pohodě. Ideální zaujmout polohu daných prstů každý den ráno.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]