Řidičům okolních vozidel ztuhla krev v žilách. 5 vteřin od tragédie předvedl jeden z mužů geniální reakci

Fotografie: Marco 56 / Creative Commons / Attribution 2.0

Kamion a osobní vozidlo se málem střetly v zúženém pruhu při rekonstrukci silnice. Mohla za to špatně nastavená světelná signalizace a bezohlednost řidičů.

Jste-li účastníkem silničního provozu, je třeba mít neustále oči na stopkách a sledovat vše, co se kolem vás děje, aby nedošlo k neštěstí. Přestože v dnešní době lidé často spoléhají na světelnou signalizaci nebo jiné technologické prvky, jako je například GPS, nikdy nesmíte ztratit ostražitost. Nedávný záznam ukazuje, že někteří řidiči až příliš spoléhají na to, co jim ukazuje semafor, a zapomínají na selský rozum.

Zúžení silnice řídily provizorní semafory

Při rekonstrukci silnice bylo nutné umístit provizorní semafory, které by řídily dopravu v obou směrech. Jak se ale ukázalo, světelná signalizace selhala a došlo tak k situaci, kde se v zúženém pruhu setkal kamion a osobní vozidlo. Oba vozy měly v danou chvíli zelenou, tudíž oprávnění pokračovat v jízdě, ale řidiči již nesledovali silnici. Bylo jasné, že se na jednu vozovku nemohou společně vejít, jak uvádí web Webniusy.

K situaci došlo v předvánočním čase, kdy je rušno na silnicích, což bylo zvláště nebezpečné. Okamžitě došlo ke slovní potyčce mezi oběma řidiči, mužem v kamionu i mužem za volantem osobního automobilu. Oba řidiči se vzájemně obviňovali, že projeli na červenou, ale bylo tomu přesně naopak. Nebyla to chyba jejich, ale světelné signalizace, která byla špatně nastavena.

Video znázorňuje důležitost opatrnosti

Video, které bylo pořízeno z kamery osobního vozidla, znázorňuje, jak je důležitá opatrnost a odpovědnost na silnicích, především koná-li se na vozovce rekonstrukce, při níž jsou přítomni lidé. Stejně tak záznam, který zveřejnil kanál StopCham na YouTube, je důkazem toho, že není možné spoléhat pouze na to, co ukazují světla semaforů, GPS nebo značky. Je potřeba neustále sledovat vše, co se kolem vás děje, abyste mohli včas zasáhnout.

Žena šla pomoci při autonehodě. Během 10 vteřin situaci zhoršila a viník pohromy využil její naivity

Nezodpovědní řidiči jsou bohužel všude, o to více je potřeba být ostražití, abyste neohrozili sebe i ostatní účastníky provozu, včetně chodců. Jak jste na tom vy se svými řidičskými schopnostmi? Zkuste vyřešit hádanku, kterou jsme uvedli na SvětěKreativity. Většina řidičů si s ní neumí poradit. Pokud patříte mezi ně, možná byste si měli zopakovat pravidla silničního provozu.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]