Nepříjemné pachy v domácnosti můžete snadno odstranit. Pomůže vám kávová sedlina, ocet i obyčejný citron

Fotografie: Depositphotos

Každá žena chce mít svoji domácnost čistou a voňavou a proto se snaží kupovat stále nové a drahé čistící přípravky. Ale to není vždy ta správná cesta.

Jasně, že každý chce, aby to u něj doma krásně vonělo. Ale někdy se prostě stane, že nepříjemné pachy narušují atmosféru celé domácnosti. Ještě horší je, když se nedaří zjistit, odkud tento zápach pochází. Zapomeňte na různé chemikálie, ty jsou totiž zdraví škodlivé a stejné neudělají stejnou službu, jako jednodušší a přírodnější metody. Co tedy můžete udělat pro voňavou domácnost?

Zápach z lednice

Pokud jste při otevření lednice ucítili nepříjemný zápach, nemusíte hned plašit, protože řešení je docela dost jednoduché. Nalejte mléko do poloviny hrnku a ten poté dejte na dno lednice. Díky tomu z lednice zmizí právě ty nepříjemné pachy. Ale nezapomínejte na to, hrnky každých pár dní měnit. Mléko můžete nahradit také bílým octem, jedlou sodou nebo aktivním uhlím. Účinek to bude mít stejný.

Fotografie: Depositphotos

Kuchyně

Abyste měli neustále voňavou kuchyni, pořiďte si rozstřikovač a do něj nalijte bílý ocet zředěný s vodou. Také do něj můžete přidat pár kapek esenciálního oleje nebo třeba citronové šťávy. Spolu s tím také otevřete okno a během pár chvil zmizí z vaší kuchyně veškeré pachy.

Zápach tabáku

Vůně tabáku se v domácnostech obecně velice rychle usazuje. Pokud ho cítíte ve vašem oblečení, umístěte ho přes noc například na radiátor. Jestli se vůně tabáku usadila na vašem koberci, jednoduše ho posypejte jedlou sodou, nechte pár minut působit a potom koberec vysajte.

Fotografie: Pixabay

Prádelna

Z prádelny můžou prakticky vycházet dva pachy. Pach koše na špinavé prádlo nebo zápach ze záchodu pro kočky. Hodně lidí totiž chce, aby jejich kočičky chodily vykonávat potřebu právě tam. Koš na prádlo jen posypte jedlou sodou a zápach bude pryč. Do steliva přidejte odměrku prášku na praní při každé výměně.

Fotografie: Pexels

Dřez

Pro vyčistění vašeho dřezu bude nejlepší, když do něj nalijete kávovou sedlinu. Aby pořádně pronikla do potrubí, zalijte ji ještě vroucí vodou. Tím se odstraní veškeré pachy, které ze dřezu vychází. Vyzkoušejte to, nebudete litovat.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]