Cibule jako nepostradatelná součást české kuchyně nalezne i další netradiční využití

Fotografie: Freepik

Cibule je nepostradatelnou součástí nejen české kuchyně. Dodává omáčkám, hustým polévkám či masovým směsím nezaměnitelnou chuť. Je však skvělým prostředkem lidového léčitelství a má dokonce i další netradiční využití.

Magické účinky cibule

Fotografie: Freepik

Nyní se ponořme tak trochu do tajemna a domácího čarování. Cibule dokáže údajně nevídané. Jak ji můžete použít?

Prostředek proti zlým silám a uhranutí

Pokud chcete, aby se vám negativní energie nepřejících lidí vyhýbaly, pak zasaďte do truhlíků pár cibulí a dejte je na parapet. Podle jistých pověr vzrostlé stonky absorbují tyto zlé síly a rodina v domě či bytě bude žít spokojeně. Ochraňte se před závistivými sousedy a vyzkoušejte tuto metodu.

K ochraně domova a očistě od negativních sil:

Kharmonizaci domácího prostředí údajně prospěje i tento rituál: cibuli ve slupce rozkrojte na dvě stejně velké části. Jednu půlku pak položte ke dveřím do levého rohu a tu druhou do rohu protilehlého.

Dužina by měla směřovat k sobě, i kdyby na dálku. Cibuli takto nechte v uzavřené místnosti až tři dny. Pak ji spalte nebo zahrabejte do země mimo domov. Tento rituál je dobré provést v celém interiéru, s tím, že do každé místnosti užijete cibuli novou.

Cibulové slupky k získání finanční hojnosti:

Až budete příště loupat cibule, nevyhazujte jejich slupky. Ty nasušte a uložte do kartonové krabice. V momentu, kdy budete chtít přihodit nové slupky, ponořte nejprve ruku do nádoby a řekněte: „Nechť peníze září v mých rukou.“ Pokud krabici přeplníte, slupky z cibule spalte a nastřádejte nové.

Když nemůžete usnout

Fotografie: Freepik

Cibule je skvělá mimo jiné i při nespavosti. Na zem do čela postele položte dvé poloviny cibule směřující k sobě dužinou. Tento rituál je nutné opakovat až sedm dní po sobě. Na každý den potřebujete novou cibuli.

Vždy ráno pak cibulové půlky vezměte a hoďte třeba do řeky nebo zahrabejte do země. Uvidíte, že budete spát doslova jako miminko a ani noční můry se vám zdát nebudou.

Při nerozhodnosti cibule „poradí“

Fotografie: Freepik

Některé pověry dokonce praví, že cibule vám může usnadnit složité rozhodování. Naskýtá se vám několik variant a nedokážete učinit konečný verdikt? Pak tyto varianty napište na papír (počet možností se bude rovnat počtu papírů), tyto archy pak dejte do nádob s vodou, také do nich ponořte následně cibulky a počkejte na to, jaká z nich naklíčí jako první. Onen papír po naklíčenou cibulí jen to pravé rozhodnutí.

Spalování cibulových slupek

A na závěr si ještě řekneme něco o pálení slupek z cibule. Dříve se totiž věřilo, že toto spalování sníží rodině náklady, přinese hojnost a zajistí ochranu zejména matce po porodu a jejímu dítěti. Ostatně to můžete zkusit i sami, pokud máte zahradu. Slupky nevyhazujte po vaření, ale střádejte. Poté je spalte na hromadě ve dvorku.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]