Cibule jako nepostradatelná součást české kuchyně nalezne i další netradiční využití

Fotografie: Freepik

Cibule je nepostradatelnou součástí nejen české kuchyně. Dodává omáčkám, hustým polévkám či masovým směsím nezaměnitelnou chuť. Je však skvělým prostředkem lidového léčitelství a má dokonce i další netradiční využití.

Magické účinky cibule

Fotografie: Freepik

Nyní se ponořme tak trochu do tajemna a domácího čarování. Cibule dokáže údajně nevídané. Jak ji můžete použít?

Prostředek proti zlým silám a uhranutí

Pokud chcete, aby se vám negativní energie nepřejících lidí vyhýbaly, pak zasaďte do truhlíků pár cibulí a dejte je na parapet. Podle jistých pověr vzrostlé stonky absorbují tyto zlé síly a rodina v domě či bytě bude žít spokojeně. Ochraňte se před závistivými sousedy a vyzkoušejte tuto metodu.

K ochraně domova a očistě od negativních sil:

Kharmonizaci domácího prostředí údajně prospěje i tento rituál: cibuli ve slupce rozkrojte na dvě stejně velké části. Jednu půlku pak položte ke dveřím do levého rohu a tu druhou do rohu protilehlého.

Dužina by měla směřovat k sobě, i kdyby na dálku. Cibuli takto nechte v uzavřené místnosti až tři dny. Pak ji spalte nebo zahrabejte do země mimo domov. Tento rituál je dobré provést v celém interiéru, s tím, že do každé místnosti užijete cibuli novou.

Cibulové slupky k získání finanční hojnosti:

Až budete příště loupat cibule, nevyhazujte jejich slupky. Ty nasušte a uložte do kartonové krabice. V momentu, kdy budete chtít přihodit nové slupky, ponořte nejprve ruku do nádoby a řekněte: „Nechť peníze září v mých rukou.“ Pokud krabici přeplníte, slupky z cibule spalte a nastřádejte nové.

Když nemůžete usnout

Fotografie: Freepik

Cibule je skvělá mimo jiné i při nespavosti. Na zem do čela postele položte dvé poloviny cibule směřující k sobě dužinou. Tento rituál je nutné opakovat až sedm dní po sobě. Na každý den potřebujete novou cibuli.

Vždy ráno pak cibulové půlky vezměte a hoďte třeba do řeky nebo zahrabejte do země. Uvidíte, že budete spát doslova jako miminko a ani noční můry se vám zdát nebudou.

Při nerozhodnosti cibule „poradí“

Fotografie: Freepik

Některé pověry dokonce praví, že cibule vám může usnadnit složité rozhodování. Naskýtá se vám několik variant a nedokážete učinit konečný verdikt? Pak tyto varianty napište na papír (počet možností se bude rovnat počtu papírů), tyto archy pak dejte do nádob s vodou, také do nich ponořte následně cibulky a počkejte na to, jaká z nich naklíčí jako první. Onen papír po naklíčenou cibulí jen to pravé rozhodnutí.

Spalování cibulových slupek

A na závěr si ještě řekneme něco o pálení slupek z cibule. Dříve se totiž věřilo, že toto spalování sníží rodině náklady, přinese hojnost a zajistí ochranu zejména matce po porodu a jejímu dítěti. Ostatně to můžete zkusit i sami, pokud máte zahradu. Slupky nevyhazujte po vaření, ale střádejte. Poté je spalte na hromadě ve dvorku.