Když došlo na dědictví, matčino rozhodnutí ji dostalo. Žena cítila obrovskou nespravedlnost z toho, co jí matka provedla

Fotografie: Depositphotos / Edit

Často slýcháme, že peníze prověřují rodinné vztahy, a ne jinak tomu bylo v případě příběhu naší čtenářky, se kterou „vyběhly“ její vlastní matka a sestra.

Ivanina matka se téměř 5 let v kuse starala o svou nemocnou matku, Ivaninu babičku. Byla často nemocná a v posledních měsících života nemohla ani vstát z postele. Léky pro babičku stály tisíce korun, postoupila také několik operací a dokonce byla na vyšetření v zahraničí. Ivana matku finančně podporovala, aby mohla babičce vše potřebné zajistit – platit poplatky, nakupovat jídlo domů. Měla zato, že matce ulehčí, když se vlastně poslední roky obětovala. Místo vděku ale přišel šok.

Fotografie: Depositphotos

Po babičce zůstal velký dům

Před 10 měsíci babička zemřela, svou nemoc už nedokázala dále překonávat. Zůstal po ní velký dvoupatrový dům na vesnici s předzahrádkou, velkou zahradou a polem. Babička dům odkázala své dceři, Ivanině matce. Ivana má ale ještě sestru Janu. Jana se vdala brzy, hned v 18 letech a rok na to porodila dceru Kristýnu. Jenže manželství nebylo šťastné a brzy se rozvedla. Pak znovu potkala muže, který sliboval hory doly, ale místo toho odešel a Jana zůstala sama nejen s Kristýnou, ale také s dalším dítětem na cestě, dcerou Gábinou.

Sestra se o babičku nestarala

Jana od počátku tvrdila, aby dali babičku do domova pro seniory, nikdy nepřiložila ruku k dílu, nezajímala se o její zdravotní stav, ani nepřispívala finančně. Jana však byla matkou vždy protěžována, matka jí považovala za chudinku, o kterou se musí vždycky postaral a na Ivanu tolik nedbala, ta se totiž o sebe vždy dokázala postarat sama. Dokonce protěžovala i vnoučata sestry. K Janovi takový vztah nikdy neměla. Ani, když se Ivana rozvedla se svým manželem a zůstala sama, nikdo se o ní nestaral.

Přišla šokující zpráva

Jednoho dne se Ivana dozvěděla, že celý dům matka přepsala na svou dceru Janu, s tím, že Ivana má přece kde bydlet, má dobrou práci a střechu nad hlavou a ni víc vlastně nepotřebuje. Ivana byla z této informace v šoku, smutná a zklamaná. Jejímu synovi Janovi je 20 let, a ano, mají vlastní bydlení, ale bydlí spolu ve dvoupokojovém bytě. Syn pracuje jako kurýr doručovací společnosti a šetří na vlastní bydlení. Ivana si myslela, že mu pomůže a přispěje mu částkou z prodeje babiččina domu, což se ale už nikdy nestane.

Cítila obrovskou nespravedlnost, její syn se snaží, je pracovitý a neteře sotva dokončily školu. Matka se za ně musela vždy ve škole přimlouvat, aby se dostaly do dalšího ročníku, a aby nebyly ze školy vyloučeny. Za nitky tahala taky babička, která má ve škole známosti. Přitom pro Jana nikdy nic neudělala, nehlídala ho, když byl malý, ani si jej moc nebrala na prázdniny. Teď jim ještě ke všemu spadlo do klína velké jmění.

Fotografie: Depositphotos

Utnula veškeré kontakty

Ivana počítá s tím, že i přesto se jednou bude muset o svou matku postarat, pravděpodobně sama, protože její sestra je vypočítavá, stejně, jako neteře, které za babičkou chodí jenom, když něco potřebují. Když se Ivana podělila se svým synem o zprávu, že z dědictví po prababičce neuvidí ani korunu, překvapila jí jeho reakce. Nebyl naštvaný, řekl, že nic od nikoho nepotřebují, že se o sebe dokážou postarat sami, i bez cizích peněz. Ivana v sobě ale nese velkou hořkost a přestala se se svou sestrou stýkat.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]