Oslabené cévy může způsobovat například dlouhodobý a intenzivní stres, nezdravý způsob stravování, nebo zvýšená konzumace kofeinových nápojů. Typickými projevy může být tvorba podlitin, křečových žil na nohách a krevních sraženin. Také se budete nejspíš cítit unavení a slabí. Někteří lidé se mohou potýkat i s migrénami, nízkým krevním tlakem a závratěmi. Jak takové stavy ovlivnit a cíleně posílit cévy v těle?
Jaké přírodní prostředky cévy posílí?
Příroda nabídne mnoho blahodárných a k tělu šetrných produktů, které vyléčí kdejaké neduhy. Vyzkoušet například můžete.
Odvar z řebříčku: Řebříček je bylinka, která pomůže s krevní srážlivostí a posílením cév. Léčivý odvar si připravíte z jedné lžíce sušeného a drceného řebříčku a 200 mililitrů vroucí vody. V rendlíku tuto směs vaříte asi deset minut a poté necháte odstát na hodinu. Konzumujte jednu polévkovou lžíci 3x až 4x denně půl hodiny před jídlem.
Meduňkový čaj: používá se zejména na celkové zklidnění před spánkem. Rovněž pomůže pročistit krevní cévy, zmírnit křeče, zpomalit zrychlený tep a normalizovat tlak. Jednu polévkovou lžíci sušené meduňky zalijte šálkem vroucí vody a nechte hodinu stát. Čaj popíjejte po 100 mililitrech dvakrát denně, ráno a večer.
Hydratované rozinky: připravíte tak, že je jednoduše namočíte do teplé vody, necháte hydratovat přes noc a ráno pojídáte. Můžete také vypít výluh z rozinek. Podpoříte tak pružnost cév a tvorbu hemoglobinu (důležité především u chudokrevných lidí).
Pasta ze sušeného ovoce: skládá se z kilogramu rozinek, sušených švestek, sušených meruněk. Veškeré sušené ovoce zalije studenou vodou a nechte odstát přes noc. Následující den suroviny semelte v mlýnku, či umixujte. Získáte tak léčivou a chutnou pastu, kterou pojídejte po lžíci 3x denně vždy před jídlem.
Jaké další metody pomohou na oslabené cévy?
Výrazně vašim cévám prospěje zejména pravidelná pohybová aktivita. Postačí v začátku i dlouhé procházky ve večerních hodinách. Posílíte tak cévy a lépe se vám bude i spát.
Úvodní Fotografie: Freepik