Klesající teploty, narůstající mračna: Zkuste relaxační koupel, která vás zbaví úzkosti a depresí

Klesající teploty, narůstající mračna, brzy se stmívá, málo denního světla a snižující se pobyt venku (méně pohybu) přináší špatnou náladu. To je prostě chtě nechtě stinná stránka podzimu. Ten má bezpochyby i své kouzlo, nicméně únava a deprese k podzimu patří také. Je jen na každém z nás, jak si s tím poradí a jaké náladě dá přednost.

Naštěstí se těm stinným stránkám podzimu nemusíte poddávat. Pomůže pitný režim, zdravé stravování a relaxace. Rad, jak se špatnou náladou bojovat existuje nespočet. Některé fungují a jiné méně. Ovšem ukázalo se, že příjemná horká koupel funguje na všechny – pokud netrpíte onemocněním srdce a horká koupel není nic pro vás. Jak si takovou relaxační koupel dopřát? Koupelna již dávno není místem pro pouhé vykonávání nezbytné hygieny či praní prádla. Vytvořte si v koupelně příjemnou atmosféru a hurá na to.

Bylinky a éterické oleje

Napusťte si plnou vanu teplé vody a přidejte do ní i bylinky, které mají zklidňující účinky. Místo bylinek lze použít oblíbenou šumivou kouli, éterické oleje nebo sůl do koupele. Dopřát si můžete i Kleopatřinu lázeň – med, olej a plnotučné mléko.

Kdy je ideální se koupat?

Důležitější než to, co si do vany dáte – je doba. Odborníci doporučují koupel odpoledne. Takže nejlépe ihned, jak přijdete z práce domů. Večer si ji můžete dopřát samozřejmě také, ale ne bezprostředně před usnutím. Horká voda totiž zvýší teplotu a těsně před usnutím by teplota těla měla být nižší.

Mimo času, kdy do vany vlezete, je důležitá i doba pobytu v ní. Doporučuje se půl hodiny a teplota vody by měla být mezi 40 až 45 stupni. Teplota vzduchu je ideální 18 stupňů, vyšší teplota by tělo zahřála už přespříliš, což se moc nedoporučuje. Koupel by měla být příjemná, uvolňující, voňavá a měla by z vás smýt veškerý stres po pracovním dni.

Obrázek: pixabay