Podzimní nápoj z dýně posiluje imunitu a zároveň má pozitivní vliv na metabolismus

Fotografie: Freepik

S počátkem chmurného podzimu můžete pociťovat mírnou únavu a oslabení organismu. S těmito problémy hravě zatočí lahodný vitamínový nápoj, jehož hlavní složkou je dýně. Dodá vám potřebnou energii a celkově organismus vzpruží. Jeho příprava není nijak náročná. Potřebovat budete jen několik chutných ingrediencí.

Co je potřeba si na podzimní vitamínový nápoj obstarat?

Než se pustíte do přípravy nápoje, připravte si následující suroviny:

  • 150 gramů dýně (může být máslová či hokaido)
  • 1 pomeranč
  • mletou skořici
  • hrst nasekaných vlašských ořechů
  • 50 mililitrů vody
Fotografie: Pixabay

Jak připravit vitamínový nápoj?

Máslovou dýni oloupejte, vydlabejte, nakrájejte na kousky a dejte vařit do mírně osolené vody. Dýni hokaido nemusíte loupat, tu stačí jen omýt. Až bude dýně měkká, vyjměte ji z vody a nechte vychladnout. Následně ji rozmixujte v kuchyňském robotu s jedním oloupaným a vypeckovaným pomerančem, přidejte i trochu studené vody.

Směs by měla být zcela hladká. Nápoj podávejte posypaný mletou skořicí a vlašskými ořechy. Dodá vám nejen vitamíny, ale i skvěle zasytí. Hodí se rovněž pro jedince, kteří hubnou.

Fotografie: Pixabay

Co všechno obsahuje nápoj z dýně a pomeranče?

Směs výše uvedených surovin je pro tělo skutečně přírodním zázrakem. Působí blahodárně na imunitní systém i metabolismus. Nápoj obsahuje beta-karoten, vitamín A, C a draslík. Kromě toho je i nízkokalorický. Popíjet ho můžete například místo snídaně. Přejeme dobrou chuť!

Fotografie: Pixabay

Tip na závěr: Nápoj pro milovníky zázvoru

Další velmi prospěšnou surovinou pro tělo je zázvor. V nápoji bude velmi osvěžující. Připravit si jej můžete z těchto ingrediencí: 1 lžička jemně strouhaného zázvoru, 2 kusy kiwi, 200 gramů čerstvého ananasu, 2 kusy zralých banánů, 1 až 2 lžíce bio medu a 1 až 2 lžíce klíčků z pšenice. Vše v kuchyňském robotu smícháte do hladka a podáváte například na svačinu, nebo také místo snídaně. Je to učiněná vitamínová bomba plná vlákniny.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]