Pokud na tváři svého dítěte uvidíte tuto červenou skvrnu, na nic nečekejte a okamžitě spěchejte k lékaři!

Nikdy byste neměli brát na lehkou váhu, když se vašemu dítěti udělá na obličeji tento červený flek. Může jít i o život.

Především v létě byste měli často kontrolovat svoje dítě, protože pokud byste přehlédli tento červený flek a nebo byste ho ignorovali, mohlo by to dopadnout špatně. Dost často jde totiž o boreliózu, což je velmi závažné onemocnění. Borelióza totiž potom napadá hlavu a její léčba je opravdu hodně složitá.

Dejte si pozor na klíšťata

Je tu léto a společně s extrémně vysokými teplotami se objevují také klíšťata. Z toho důvodu si vždy udělejte čas na to, abyste sebe i své děti prohlédli, kdykoliv se vrátíte z nějaké procházky. Klíště se totiž rádo schovává v teplých tělních záhybech, takže je třeba prohlédnou opravdu každou část těla. A pokud si nebudete moci poradit sami, navštivte odborníka, který vám ho bezpečně odstraní.

Fotografie: Pexels

Tohoto fleku si pokaždé všimnete

Lymská borelióza je bakteriální infekce, jejíž inkubační doba se může pohybovat od 1 dne do 1 roku. Vždy to začne kousnutím od klíštěte. Typicky se kolem kousnutí může vyvinout červená skvrna o délce až 5 cm. Je tak výrazná, že si ji na první pohled jen těžko spletete s nějakým jiným kousnutím. Příznaky lymské boreliózy jsou velmi podobné chřipce.

Pokud jste si ale jisti tím, že jste měli klíště a brzy poté se objevily příznaky, jako je zarudnutí kůže, bolest svalů, slabost, zpomalený puls, horečka a nebo bolest hlavy, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. A především kontrolujte také svoje děti, protože ty si pořádnou kontrolu nezvládnou udělat samy. Dávejte na sebe a své blízké pozor