Vynikající krabí salát s česnekem, který je tak dobrý, že ho budete chtít jíst i samostatně

krabí salát

Pokud máte chuť na dobrý salát, ale nemáte velké množství zeleniny, zkuste se podívat, zda nemáte krabí tyčinky. Můžete z nich udělat skvělý salát.

K večeři nebo obědu nemusíte mít vždy teplé jídlo, protože existuje velké množství chutných, a přitom studených pokrmů, které si můžete zamilovat. Pokud ale netušíte, jaký studený pokrm byste si mohli dát například na večeři, zkuste si třeba tento krabí salát, který budete mít za chvilku hotový.

Suroviny, které budete potřebovat

Protože se téměř každý salát skládá z více surovin, měli byste si nachystat vše, co budete potřebovat. Díky přípravě alespoň včas přijdete na to, že vám nějaká surovina chybí. Buď si ji skočíte koupit do obchodu nebo určitě vymyslíte, čím jí nahradit. Na tento salát budete potřebovat tyto ingredience:

  • 220 g krabí tyčinky
  • 3 ks rajče
  • sůl podle chuti
  • majonéza podle chuti
  • 90 g sýr
  • česnek podle chuti
  • mletý černý pepř podle chuti

krájení krabích tyčinek

Zpracujte krabí tyčinky

Jako první krok je potřeba, abyste si nakrájeli krabí tyčinky. Vezměte si tedy podložku na krájení, nůž a krabí tyčinky. Ty poté nakrájejte na malé kousky. Následně si vezměte rajčata, omyjte je pod tekoucí vodou a také je nakrájejte na malé kousky. Všechny nakrájené suroviny můžete dávat do stejné mísy.

česnek v lisu

Přidávejte další suroviny do salátu

Až budete mít tyto dvě suroviny zpracované, vezměte si tvrdý sýr a nastrouhejte jej k tyčinkám a rajčatům. Sýr můžete strouhat nahrubo a můžete použít například eidam 30% nebo tučnější. Záleží pouze na vašich preferencích. Do salátu lze použít i další druhy sýru, ale sami uvidíte, který se vám k salátu bude hodit nejvíce. Poté si vezměte česnek, oloupejte jej a prolisujte k salátu.

hotový krabí salát

Dochuťte salát a máte hotovo

Protože už jste dali do salátu téměř všechny suroviny, které jste měli použít, můžete se nyní pustit do dochucování. Použijte sůl a pepř a dejte jej do salátu tolik, kolik máte rádi. Nezapomeňte po každém dochucení ochutnat, zda už stačí nebo byste měli soli / pepře ještě přidat. K salátu přidejte i majonézu, a nakonec vše důkladně promíchejte.