Slavnostní 10minutový salát s vejci + kuřecím masem. Šťavnatý a neobvyklý recept připravený za pár Kč

salát s uzeným masem

Jestliže milujete rychlé recepty, které vám nezaberou příliš mnoho času, měli byste si vyzkoušet i tento salát s uzeným kuřecím masem a vejci. Zvládnete jej totiž připravit do 10 minut.

Saláty patří u mnoha lidí mezi velice oblíbená jídla a jiní je považují jen jako jídlo, ze kterého se vlastně nenají, a proto si myslí, že jsou dobré jen do diety a pro ty, kteří nepotřebují velké porce. Jestliže se ale naučíte tento salát, bude vás na něm bavit to, jak jej lze připravit do 10 minut, a navíc se z něj skvěle najíte.

Suroviny, které budete potřebovat

Na přípravu tohoto salátu budete potřebovat jen pár surovin, a proto se vám může často stát, že pro ně nebudete muset ani do obchodu, jelikož už je budete mít doma. Připravte si tedy:

  • 250 g uzené kuřecí maso
  • 3 polévkové lžíce majonézy
  • 3 ks vařená vejce natvrdo
  • 100 g sýr
  • 250 g konzervovaného ananasu

Příprava je velice jednoduchá

Mnoho lidí nemá rádo krájení zeleniny, omývání a celkově vytváření jakéhokoliv salátu. Tento salát je skvělý v tom, že s ním není moc práce, takže se jen s malou námahou můžete najíst za několik málo minut. Salát začněte připravovat tak, že si nakrájíte na malé kousky vařená vejce a uzené kuřecí maso.

nastrouhaný sýr
Fotografie: Pixabay

Zpracujte suroviny na salát

Až si nakrájíte maso i vajíčka, dejte je do misky, v níž budete salát vytvářet. Poté sáhněte po sýru a nastrouhejte jej nahrubo na struhadle. Následně opět nastrouhaný sýr přidejte do misky k surovinám na salát. Jakmile budete mít v misce tyto suroviny, vezměte si konzervovaný ananas a postupně vytahejte jednotlivé kusy.

suroviny na salát

Dokončete vynikající salát

Jakmile si vytáhnete všechny kousky ananasu z konzervy, můžete jej nakrájet na menší kousky a ty poté přidat do salátové mísy. Jako poslední ingredienci je potřeba přidat do salátu majonézu, která kolikrát dodá lepší chuť mnoha jídlům a u tohoto salátu tomu není jinak. Nakonec všechny suroviny důkladně zamíchejte a až budete mít dojem, že je salát dobře promíchán, můžete jej rovnou podávat.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]