Krásné a jednoduché dekorace z obyčejných šišek, které zvládne udělat opravdu každý

Šišky se jenom válí v lese a většina lidí si jich nevšimne. Vy buďte jiní, jelikož až zjistíte, jaké lze udělat dekorace z šišek, budete doslova nadšeni. Navíc u nich zaujme to, že nestojí téměř ani korunu. Šišek je v lese více než dost a těch pár dalších věcí co budete k dokonalému výsledku potřebovat také vyjde jenom na pár korun. jestliže chcete svůj dům nebo byt zajímavě ozvláštnit, podívejte se na fotografie, které vás mohou inspirovat.

Závěsná dekorace z šišek

Jaké první se podíváme na jednoduchou závěsnou dekoraci z šišek. Její výroba je velmi jednoduchá. Postačí vám několik šišek, které můžete nechat v přírodním vzhledu, nebo je lze nastříkat umělým sněhem. Potom vezměte kus silnějšího provázku a k němu pomocí tavné pistole nalepte několik šišek. A tím je závěsná dekorace hotová. Nyní už stačí jenom přemýšlet nad tím, kam ji pověsíte.

Ozdoby na vánoční stromeček

Proč je kupovat, když na stromeček můžete zavěsit to, co na něj patří. Uvidíte, že tyto dekorace z šišek budou mít velký úspěch. Jak na ně? Pokud chcete něco složitějšího, co si vytvořit šišková zvířátka, nebo například hvězdy a vločky? Jestliže vám obojí přijde spíše složité, můžete koupit několik různých barev, šišky nastříkejte, doplňte stuhou a máte hotovo. I tato verze vypadá dokonale.

Věnec na dveře

I ten je oblíbenou dekorací nejenom během Vánoc. Hodí se třeba i na podzimní období. A jelikož to přijde už za pár týdnů, můžete se pustit do výroby. Jak na to? Postačí vám k tomu jenom silný drát, ze kterého vyrobíte požadovaný tvar. Potom už stačí vzít opět tavnou pistoli a jednotlivé šišky na drát nalepit. Následně vezměte kus mašle a můžete věnec na dveře pověsit.

Vánoční stromeček

Vánoce jsou sice ještě daleko, ale proč nemyslet do budoucna? Vytvořte si stylový vánoční stromeček, který poslouží jako dokonalá dekorace na stůl. Co k tomu budete potřebovat? Větší špičaté šišky, které dáte do malých květináčů. Následně je stačí ozdobit dle libosti – třeba malými kulatými korálky, nebo hvězdou. Tato dekorace z šišek rozhodne nemá chybu.

Šiškový strom

I když jsou šišky malé, neznamená to, že miniaturní musí být i samotné dekorace. Co třeba zajímavý doplněk na chodbu, který bude vypadat jako unikátní šiškový strom? Proč ne. Nejde o nic složitého. Staří jenom květináč a jedna silná, nebo několik slabších větví. Ty umístěte do zeminy, vezměte tavnou pistoli a na vrchol větví začnete lepit jednu šišku vedle druhé. Pokud chcete pořádnou košatou korunu, použijte aranžovací hmotu.

Svícen

Jednoduchá dekorace z šišek. Svícen je velmi vděčnou dekorací na váš stůl. A není ani nijak složitá. Pokud hledáte maximální jednoduchost, stačí použít jenom větší svíčku, kolem které umístíte jednotlivé šišky. Pokud hledáte něco sofistikovanějšího, postupně otrhávejte horní část šišek a následně do nich vsaďte menší svíčku. Je to jak originální, tak i velmi stylově vypadající.

Dětské postavičky

Máte děti? Můžete je zapojit a šiškové dekorace si vyrobit společně s nimi. Jak můžete vidět na přiložených fotografiích, fantazii se meze rozhodně nekladou. Vhodným doplňkem je plstěná látka různých barev, ze které vytvoříte požadované tvary. Následně už můžete vyrobit třeba lišku, stejně jako veverku, nebo můžete zvolit i letní motivy v podobě pavouka, nebo čmeláka. Vše vypadá skvěle.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]