Krevní skupina může odhalit skryté vlastnosti vaší osobnosti

Fotografie: GettyImages

Krevní skupina dokáže říct o člověku mnohé, tento výrok poprvé použil v roce 1930 japonský vědec Tokeshi Furukawy. Zjistil, že mnoho lidí stejných krevních skupin má totožné vlastnosti. Výzkum v této oblasti pokračuje i v dnešní době. Věříte, že na tom něco bude? Můžete se přesvědčit záhy.

Krevní skupina 0

„Nulky“ jsou údajně sebevědomé, optimistické, silné a nezávislé osobnosti. Vynikají skvělou intuicí, která jim může mnohé životní kroky usnadnit. Někdy však mohou být příliš zahledění do sebe. Své zraky a úsilí často upírají na svůj úspěch a nehledí napravo ani nalevo. Mívají vysoké ambice a můžeme je klidně nazvat workoholiky. Pracují hodně a zpravidla i rádi.

Pozor ale na jejich nepředvídatelnost. Snadno „ztratí nervy“. Uklidňují se pak jen pomalu. Snaží se být přes to všechno osobami vyrovnanými a zdrženlivými. Z výsledků poslední studie provedené na Harvardu je také patrné, že krevní skupina 0 má nejnižší riziko propuknutí onkologických nemocí.

Fotografie: Freepik

Krevní skupina A

Lidé s krevní skupinou A bývají seriózní, upřímní, kreativní, citliví, trpěliví a velmi zodpovědní. Někdy jejich chování hraničí s tajnůstkářstvím. Moc toho o sobě neprozrazují. Jejich slabou stránkou může být tvrdohlavost. Ta je snadno zažene do potíží v životě.

Zcela zbytečně si dělají starosti a trápení s maličkostmi. Obecně mají osoby s krevní skupinou A vyšší hladinu stresového hormonu v krvi, proto se vám mohou na první pohled zdát poněkud napnutí a emočně nevyrovnaní.

Tyto negativní projevy lze ale snadno potlačit pravidelným cvičením, nebo jógou. Pohybová aktivita kromě jiného ochrání i jejich srdce před onemocněním.

Fotografie: Freepik

Krevní skupina B

Pokud jste natrefili na člověka, která má krevní skupinu B, bude nejspíš velmi vášnivý, aktivní, silný a kreativní. Své cíle si snadno plní svou bezmeznou pracovitostí. U tohoto jedince se nedočkáte bezbřehého snění, on si totiž své představy raději rovnou plní. „Béčka“ občas neunesou kritiku, což je brzdí v rozvoji.

Potýkat se mohou i s určitou nezodpovědností, ale jen v malé míře. Jejich silnou stránkou je rychlá adaptibilita na jakékoliv prostředí. Životní metou lidí s krevní skupinou B je duševní rovnováha a spokojenost.

Do jídelníčku by měli zahrnout více zeleniny, vajec a nízkotučných mléčných výrobků. Naopak by se měli vyvarovat kuřecímu masu. A nahradit jej jehněčím, králičím, či zvěřinou.

Fotografie: Freepik

Krevní skupina AB

Osoby s krevní skupinou AB vynikají neuvěřitelnou schopností se ovládat. Snaží se na věci nahlížet spíš racionálně, proto je pravděpodobně jen tak nerozhořčíte. Dokonale se rovněž přizpůsobují novým a nenadálým životním podmínkám a situacím.

Čas od času z jejich úst můžete slyšet více kritiky, než je zdrávo. Slabou stránkou „ábéček“ je nerozhodnost. Dle nejnovějších studií jsou tito lidé nejvíce náchylní k rozvoji poruch paměti. Proto je zapotřebí, aby se jedinci s krevní skupinou AB zaměřili na trénink svého mozku. Vhodné je také udržet si zdravý životní styl.

Fotografie: Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]