Křížkové vyšívání tak trochu jinak

Určitě spousta z vás, bude znát tradiční křížkové vyšívání, které milovaly už naše babičky a oblibě se těší i v dnešní moderní době. Dnes však nebude řeč o klasickém vyšívání pomocí jehly a bavlnek. Francouzské pouliční umělkyně ze světa streetartist Vanessa a Stéphane si křížkovou výšivku osvojili svým vlastním způsobem.

Svá díla provádějí na obyčejném oplocení kombinací výšivka a streetart. Používají k tomu na proužky nastříhané či natrhané látky. Možná, že někteří z vás máte doma starý plot či branku a přemýšlíte, jak ji udělat zajímavější a pěknější. Třeba se tímto nápadem inspirujete.

Ze starého plotu nový a zajímavý

Pravdou je, že hustou výšivkou můžete zaclonit i zvědavému sousedovi pohled do vaší zahrady. Některé lehčí předlohy na křížkovou výšivku by tak mohly jít uplatnit i v tomto případě. Navíc k tomuto účelu můžete použít staré látky, které skladujete třeba někde v krabici na půdě. Ať už se jedná o ubrusy, staré povlečení, děravé či flekaté závěsy, trička, kalhoty a mnoho dalších věcí, které už nevyužijete a doposud vám bylo líto je vyhodit. Zhruba 10cm široké pruhy můžete postupně k sobě sešít pár stehy, aby se na plotě, netvořili nevzhledné uzlíky. I když ty se dají také zakamuflovat a pouliční umělkyně se určitě nezdržují nějakým sešíváním. Takto barevně připravená klubka, vyzbrojeni námětem na křížkovou výšivku, můžete započít své osobní umělecké dílko. Když si ve finále své dílo přetřete bezbarvým lakem, ještě vám nějakou tu dobu i vydrží.

Obrázek: pixabay.com