Žena se podívala na zahradu, když ji málem trefil šlak. Sousedi s plotem provedli něco neomluvitelného

Fotografie: Depositphotos

Soužití se sousedy může být někdy opravdu složité. Vždycky je lepší se domluvit. Tato žena zůstala v šoku poté, co její soused natřel plot otřesným způsobem.

Mladá žena se na svém TikToku podělila o „veledílo“, do kterého se pustil její soused. Nemohla uvěřit, jak dopadl plot na její straně pozemku. Sousedovi nejspíše nedošlo, že by bylo vhodnější se na natření plotu společně dohodnout. Spory ohledně plotů nebo jiného ohrazení pozemku přitom nemají zcela jasná pravidla. Pokud se sousedé nedohodnou, musí rozhodnout soud.

Natírání plotu pro ni moc dobře nedopadlo

Podívejte se na video, ve kterém žena natočila, jak vypadá plot z jejího strany pozemku poté, co se soused rozhodl svou stranu natřít. Původně dřevěný plot tak dostal bílý kabátek. Potíž je v tom, že při natírání pronikla bílá barva i na druhou stranu plotu a ten je nyní plný nevzhledných bílých skvrn. Žena se tak obrací na ostatní a ptá se, jestli by sousedovi měla něco říct.

Možná čekala od sledujících podporu, ale většina lidí to vidí trochu jinak. Ze záběrů je zřejmé, že se jedná o plot souseda, který nejspíš sám postavil a zaplatil, tudíž dle většiny komentujících si s ním může dělat, co chce. Navíc si většina lidí myslí, že pokud by žena chtěla plot ze své strany také natřít, správně by k tomu potřebovala sousedovo povolení. Zároveň by neměla moc možností, jak přimět souseda, aby natřel svůj plot i z druhé strany, protože neexistuje žádný zákon, který by něco takového ukládal.

@itsmamnotmum @It’s Mam not Mum #itsmamnotmum #neighbourfromhell #nightmareneighbours #neighbourwars #gardenhell ♬ Cute – Aurel Surya Lie

Soud nemusí rozhodnout podle vašich představ

Obecně platí, že povinnost starat se o plot má ten, komu patří. V podstatě jej však může nechat chátrat, aniž by s tím soused mohl cokoliv dělat. Zákon nikomu neukládá povinnost oplotit pozemek. Pokud oplocení nebo zeď neohrožuje někoho na sousedním pozemku, nelze nikoho donutit, aby ji upravil čistě z estetických důvodů. Pokud nelze zjistit, komu plot mezi pozemky patří, pak by se o něj měli sousedé starat společně a nerozdílně.

Majitelka 3 psů požádala tichého souseda o hlídání. Po dovolené na ni ve schránce čekal podivný dopis

„Tento problém patří mezi klasické sousedské spory. Jasná pravidla dána nejsou a přesné rozhodnutí bývá na úvaze soudce,“ konstatoval právník Jiří Vojtek pro Deník. Proto je nejlepším řešením se se sousedem jasně domluvit než nechat dojít věci až k soudu, který nemusí rozhodnout podle vašich představ. Pokud se tato TikTokerka nechce na nevzhledný plot dívat, má v podstatě dvě možnosti.

Domluvit se sousedem a plot natřít stejnou barvou nebo investovat a postavit si plot vlastní, dle svých představ. Co byste v takové situaci dělali vy? Sousedské spory jsou někdy opravdu velkým oříškem a na SvětěKreativity se jim věnujeme často. Nedávno jsme třeba psali o ženě, která i přes upozornění neustále parkovala na příjezdové cestě souseda, který ji pak sám nemohl pohodlně využívat.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]