Nejkreativnější pomsta roku: Sousedé ji požádali, aby snížila plot dělící pozemky. Udělala to, ale trochu po svém

Fotografie: Depositphotos

Žena byla terčem stížností svých sousedů. Ti požadovali, aby na svém pozemku snížila plot, který se postupně stal problémem.

Chtěli po této ženě, aby plot snížila, na což ovšem dotyčná reagovala velmi svérázným způsobem. Technicky vzato byly sousedské stížnosti zcela legitimní. V americkém Newton County totiž existuje vyhláška, která právě výšku plotu upravuje. A pozemek Donny Jopp Paul byl oplocen takovou konstrukcí, že limit přesahovala. Majitelka ovšem už před lety požádala o výjimku, kterou místní úřady schválily. V zásadě tak proti sobě stály dvě okolnosti.

Výška a barva společného plotu

Sousedů ale bylo víc, a tak byla žena nakonec požádána o nápravu této situace. Donnu jejich požadavek velmi rozlítil. Neviděla totiž ke snížení jakýkoli reálný důvod – jen sousedskou touhu kontrolovat, co kde a kdy a jak dělá. Ke snížení plotu tedy byla donucena, u toho to ale neskončilo. Donna totiž využila další zákon, který dovoloval natřít plot jakoukoli barvou – dle přání sousedů. Rozhodla se pro neonové a velmi výrazné odstíny.

Fotografie: Pxhere

Plaňky tak dostaly nátěr v odstínech žluté, červené, fialové a dalších barev. Tato kombinace se ocitla na sousední straně plotu, což samozřejmě vedlo k jeho vizuálnímu znehodnocení. Na druhé straně ale Donna zachovala striktní šedou, která se výborně hodí k fasádě jejího vlastního domova. Jeden ze sousedů, konkrétně Disk Hopkins, pak poukázal na to, že se Donna ke svému okolí chová nadmíru neuctivě.

Malichernost, která nezná mezí

Kromě Donny se nakonec všichni drželi svých kordonů a ona jako jediná požádala o soukromí. Podle Donnina tvrzení ovšem problém neleží v nějakých pravidlech pro plot a jeho výšku či další náležitosti. Jediným důvodem stížností a navazujících sporů je dle jejího stanoviska skutečnost, že sousedé chtějí sledovat, co všechno dělá na svém pozemku. Tak snad je malicherným sporům konec. Jestli ne, nejspíš si Donna najde další cestu.

Sousedské spory nezřídka nabírají velmi bizarních rovin, které mohou rozšířit obzory i místním úřadům. V Austrálii například hnala svého souseda k soudu veganka. Důvod? Vůně linoucí se ze zahradního grilu. Cilla Gardenová si ztěžovala, že soused griluje ryby a maso zcela cíleně a ona kvůli tomu nemůže ani vyjít na zahradu. Žádost veganky byla zamítnuta pro nedostatek důkazů, soudní cesta ale dost možná nekončí.

Ze soudních i jiných zápisků

Nemusí přitom jít jen o nějaké drastické úpravy mezi jednotlivými pozemky. V jednom činžáku se například objevil soused, který byl přímo posedlý úklidem na společné chodbě. Tak jako si mladé dívky vedou deníček svých lásek a problémů, on sledoval, kdo kdy uklízel na chodbě a kam až ji vytřel. Dokonce si na podlaze pečlivě dělal značky. Většinou moc dlouho nevydržely, protože sousedé je smazali buď mimoděk, nebo zcela cíleně.

Fotografie: Freepik

Podobně postupovala i aktivní sousedka, která zase ostatním kontrolovala rohožky. Zvedala růžky a podle míry prachu odhadovala, kdo a jak často vytírá. Ze statistik pak plyne, že nejvíce problémů způsobuje nežádoucí hluk. Tedy plačící kojenec, často a nahlas souložící pár či páry, víkendové mejdany, soused kutil nebo obyčejná hlasitá televize. Problém je, že tolerovaná hladina zvuku je pro každého jiná a někdy nevadí ani trénink na bicí.

Zdroj: Gesellschaft