Velmi jednoduchý koláč, který chutná jako z jiného světa: Potřebujete jen 1 sklenici mouky, 1 smetanu a 1 plechovku Salka

K přípravě tohoto skvělého koláče budete potřebovat pouze 3 ingredience, a také je hotový během několika minut. Vyzkoušejte ho.

Pokud milujete rychlé pečení, toto bude něco pro vás. Tentokrát se bude jednat o kukuřičný koláč, který se skládá pouze ze 3 hlavních surovin. Možná vás bude zajímat, jestli lze něčím nahradit kukuřičnou mouku, ale rozhodně to nedělejte, celková chuť koláče by se úplně změnila. Vyzkoušejte tento dezert, budete spokojeni.

Co budete potřebovat

Tento koláč si můžete udělat buď jako obyčejnou buchtu a nebo jako dort, který potřete nějakým vámi zvoleným krémem. Záleží pouze na vás. Na korpus budete potřebovat:

  • 500 g kukuřičné mouky
  • 400 g zakysané smetany
  • 380 g kondenzovaného mléka
  • 10 g prášku do pečiva

Příprava je velmi jednoduchá

Ve velké míse smíchejte kukuřičnou mouku, kondenzované mléko a 20% zakysanou smetanu. Promíchejte tuto směs metličkou do hladka. Do těsta si nyní nasypte prášek do pečiva a znovu důkladně promíchejte. Hmota by měla být naprosto bez hrudek. Zapékací misku si vymažte máslem nebo olejem a vložte do ní těsto. Dokonale uhlaďte silikonovou stěrkou.

Troubu si předehřejte na 180 stupňů. Jakmile bude předehřátá, vložte do ní zapékací misku a pečte přibližně 40 minut dozlatova. Po upečení nechte chvíli vychladnout a poté vyjměte buchtu z formy. Pokud budete chtít, můžete koláč rozříznout na 3 části a každou část potom potřít nějakým krémem. Potom vám totiž vznikne kompletní dort. Stačí, když buchtu necháte úplně vychladnout a použijete co nejostřejší nůž. Dobrou chuť!

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]