Kupovaný mlýnek s kořením není nutné vyhazovat! Dá se opět snadno čímkoliv doplnit

Máte doma kupovaný mlýnek na koření, kde již došla jeho náplň? Pokud ano, určitě ho nevyhazujte. Dá se snadno doplnit a my vám poradíme jak. Mluvíme o jednom z nejpoužívanějších mlýnků, jaký jenom existuje. Prodává se ve většině obchodů a má skleněné tělo, které je doplněno plastovou horní částí. Ta na první pohled vypadá, že nejde sundat a tak tento mlýnek na koření nikdy nedoplníte. Opak je však pravdou a my se společně podíváme na to, jak se to dá rychle a také velmi jednoduše zvládnout.

Doplnění mlýnku na koření zvládnete bez násilí

Jsou lidé, kteří se o doplnění mlýnku na koření již pokoušeli. Nutno ale říci, že jim to nešlo tak, jako to půjde vám s využitím daného triku, který vám brzy prozradíme. Celá řada lidí totiž používala hlavně různé formy násilí, což není to pravé. Může se celý mechanismus poškodit, nebo se dokonce zraníte vy sami. Ani nůž, ani šroubovák nebo cokoliv jiného potřebovat opravdu nebudete. Podívejte se s námi na to, co je tím pravým pomocníkem.

Použijte vařící vodu

To jediné, co budete potřebovat, je hrnec s pár centimetry vařící vody. Vodu klasicky nalijte do hrnce, dejte na sporák a přiveďte k varu. Když se voda začne vařit, vložte do ní daný mlýnek. A to dnem vzhůru tak, aby jeho plastová část byla ve vodě. V této poloze ho nechte v horké vodě zhruba 5 sekund. Tolik času stačí k tomu, abyste dosáhli toho, co potřebujete. Pokud si totiž vzpomenete na hodinu fyziky co jste měli ve škole, tak zjistíte, že teplo dokáže u materiálů způsobovat jejich rozpínavost. Laicky řečeno, plastový uzávěr se zvětší. Stejného postupu v podstatě využíváte třeba ve chvíli, kdy vám nejde otevřít sklenice se šroubovacím víčkem. Stačí chvíle pod horkou vodou a k obsahu se dostanete za pár chvil.

Víčko jedním tahem sundejte

Uplynulo 5 vteřin v horké vodě? Pokud ano, mlýnek můžete z vody vyndat, pevně chytněte plastové víčko – nejlépe přes utěrku ať se nepopálíte, a potom už jenom stačí abyste ho jedním pohybem stáhli. Ideální je s ním lehce otočit. Uvidíte, že stačí trocha síly a bude sundané. Najednou máte bezproblémový přístup k vnitřku skleněné nádoby. Důkaz, že doplnění mlýnku na koření není problém.

Skleněné tělo umyjte a nasypte do něho cokoliv jenom chcete

Skleněné tělo mlýnku samozřejmě nezapomeňte vymýt. poté ho vysušte a již do něho můžete nasypat cokoliv jenom chcete. Může se jednat třeba o černý nebo barevný pepř, ale stejně tak se hodí použít i jiné koření. či různé druhy hrubozrnné soli. Potom opět vezmete plastový uzávěr, necháte ho 5 vteřin nahřát v horké vodě a původní pohyb uděláte naopak. Uzávěr nasadíte a máte opět plně funkční mlýnek s obsahem, který chcete. Bez nutnosti ten současný prázdný vyhazovat a hlavně bez nutnosti kupovat zcela nový, který rozhodně nepatří mezi nejlevnější věci.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]