Kuřecí nugetky jako z rychlého občerstvení. Připravte si křupavé řízečky z pohodlí domova

Domácí kuřecí nugetky hotové za několik málo minut. Dopřejte si doma kus rychlého občerstvení.

Křupavé smažené řízečky s domácími hranolky a k tomu pikantní dip s hořčicí nebo česnekem. Alespoň my si tak představujeme lahodnou pochoutku k filmu nebo seriálu. I když se nejedná o žádný zdravý pokrm, proč si jednou za čas nezahřešit. Poctivé kuřecí nugetky jako z rychlého občerstvení vám zažehnou chutě na něco nezdravého.

Ingredience na přípravu kuřecích nugetek

Základem kuřecích nugetek je samozřejmě maso, ale nikdy nezapomeňte na křupavé kukuřičné lupínky. Pokud je nemáte doma, nebuďte líní si zajít do obchodu. Nikdy kukuřičné lupínky nenahrazujte obyčejnou strouhankou. Kukuřičné lupínky jsou totiž to, co z kuřecích nugetek dělá ty správné křupavé malé řízečky, které všichni milujeme.

  • 500 g kuřecích prsou
  • Sůl
  • ½ ČL červené papriky, může být i směs papriček
  • 2 vejce
  • 100 g kukuřičných vloček
  • Mouka
Fotografie: Freepik

Proces přípravy kuřecích nugetek

Kuřecí maso nejdříve pečlivě omyjte a nakrájejte na menší kousky. Mohou být i nudličky nebo tenké plátky. Nyní maso řádně prosolte a opepřete a posypte i červenou paprikou nebo směsí chilli papriček. Můžete nakapat trochu olivového oleje, rukama propracovat a nechat chvíli marinovat. Mezitím si připravte ingredience na trojobal.

Fotografie: Freepik

Do jedné misky nasypte mouku, do druhé rozšlehejte vejce a ve třetí nadrťte kukuřičné lupínky. Začněte s klasickým trojobalem jako u řízků nebo sýra.

Nejprve všechny kousky masa obalte v hladké mouce, pak postupně ve vejci, a nakonec místo strouhanky v kukuřičných lupíncích. Těmi rozhodně nešetřete. Ve vejcích a lupíncích můžete každý kousek masa obalit dvakrát nebo i třikrát, aby byly nugetky extra křupavé.

Fotografie: Freepik

V pánvi rozpalte olej a začněte pokládat jednotlivé obalené kousky masa. Smažte z každé strany asi 3 minuty. Je důležité, abyste maso kladli do pánve, když je olej opravdu rozpálený, jinak vám nugetky nasáknout olejem a nebudou tak chutné. Jakmile jsou dozlatova usmažené, vyložte je na tác s papírovými utěrkami. Kuřecí nugetky máte hotové. Připravit si k nim můžete domácí hranolky nebo krokety s hořčičným nebo česnekovým dipem.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]