Kuřecí řízky už nesmažím. Plním je touto skvělou náplní, aby byly co nejkřehčí. Jakmile ochutnáte, nebudete moci přestat jíst

Pokud vás nenapadá, co uvařit na oběd, vyzkoušejte tento jednoduchý pokrm z plněného kuřecího prsa. Zamilujete si ho.

Říká se, že ta nejlepší jídla bývají ta nejjednodušší. A ono na tom něco skutečně bude. Například tento pokrm je opravdu velmi jednoduchý, ale jakmile ho ochutnáte, zjistíte, že lépe připravené kuřecí prso jste snad ještě nejedli. Pokud tedy nevíte, co zrovna uvařit, rozhodně vyzkoušejte tento jednoduchý pokrm. Zvládne to naprosto každý.

Co budete potřebovat

K přípravě tohoto pokrmu nebudete potřebovat moc ingrediencí. Co se týče náplně, samozřejmě můžete přidat cokoliv, na co máte chuť, jakoukoliv zeleninu a koření, to už záleží jen na vás. Na základ ale budete potřebovat:

  • kuřecí prsa – 2 kusy,
  • tavený sýr – 100 g,
  • špenát – 1 svazek,
  • tvrdý sýr – 30 g,
  • sůl, rostlinný olej.

Je to velmi jednoduché

Nejprve si připravte směs na náplň. Smíchejte tavený sýr, rostlinný olej, jemně nasekaný špenát a sůl podle chuti. Na každém prsu udělejte hluboké zářezy a do každého zářezu dejte připravenou směs. Navrch ještě nastrouhejte sýr. Takto připravené maso si dejte na plech a pečte při 200 stupních asi 25 minut.

Jako přílohu si k tomuto jídlu můžete připravit třeba brambory, a to vlastně na jakýkoliv způsob. A když přidáte ještě nějaký zeleninový salát, budete mít naprosto dostačující oběd. Rozhodně se nemusíte bát, že by maso bylo vysušené, to se díky jeho náplni stát zkrátka nemůže. No, a to je vlastně všechno. Přejeme vám dobrou chuť!