Kadeřnice říká, že si myjeme vlasy špatně a nikdy bychom je neměli šamponovat

kadeřnice s vlasy

Vlasových stylistů a kadeřníků je spousta. Každý svým zákazníkům radí něco jiného. Tato žena však přišla s radou, jak si nejlépe mýt své vlasy.

Někteří lidé si jistě řeknou, že nepotřebují nějaký správný postup pro mytí vlasů. Podle nich je to naprosto logické. Nejprve je zapotřebí si vlasy namočit, poté na ně nanést šampon a následně je opláchnout. Jak se však ukázalo, tento postup nepatří mezi ty ideální pro vaše vlasy. Daleko lepším způsobem je ten, který na sociální síti odhalila kadeřnice Taylor.

Lidé dělají více chyb

Taylor ve svém videu na sociální síti vysvětluje největší chyby, které lidé při mytí vlasů dělají. Jednou a tou prakticky nejčastější chybou lidí je to, že si zkrátka myjí své vlasy příliš často. Tím však svým vlasům škodí primárně tím, že své vlasy vysušují a pokožku hlavy také. Ty pak vypadají, jako by z nich vyprchal všechen život a nejsou vůbec hezké. Chyb, které lidé dělají, je však daleko více.

Žena sdílela své rady

Poukázat na chyby umí samozřejmě skoro každý člověk. Taylor se ovšem rozhodla zároveň sdílet i své osvědčené rady, jak vlasy umýt správně a vyhnout se tak jejich poškození. Poukázala i na to, že si své vlasy neumývala přibližně týden, což pro ni znamenalo mytí vlasů na více etap. Celkově na kompletně čisté vlasy musela svůj postup třikrát zopakovat.

Vlasy řádně namočte

Prvním krokem, který je velice důležitý, je ten, že musí být vaše vlasy kompletně a pořádně namočené. Pokud nějaká část vlasů zůstane suchá, riskujete při mytí jejich poškození a vypadávání. Ve chvíli, kdy máte vlasy kompletně namočené, je podstatné i to, jak a kam aplikujete šampon. Mýt šamponem vlasy je podle Taylor naprosto zbytečné a špatné. Šampon stačí nanést pouze na kořínky vlasů, jelikož podstata mytí šamponem je umýt pokožku a kořínky vlasů. Zbytek vlasů stačí umývat pouze vodou.

žena mytí hlavy

Teplota vody je důležitá

Velice důležitým aspektem mytí vlasů je podle Taylor i teplota vody, která má na vaše vlasy také veliký vliv. Ideální teplotou by prý měla být vlažná až teplá voda. Vyvarovat byste se měli horké vodě, ta údajně vaše vlasy spaluje a tím vlasy opět vysušuje. Horké vodě byste se tedy měli vyvarovat, stejně jako šamponu na konečky vlasů.

Konečky o šampon nepřijdou

Spoustě lidí teď není jasné, jak umýt konečky vlasů. Podle Taylor máte konečkům vlasů věnovat pouze mytí vodou. Šampon se na konečky vlasů používat nemá, jelikož přímé použití má na ně negativní vliv. O svou část šamponu však konečky vlasů nepřijdou. Při oplachování se část šamponu na konečky dostane, což je ideální množství, jež je pro konečky potřeba. Pokud chcete, můžete prý dle Taylor na konečky a střed vlasů použít kondicionér. Díky tomuto způsobu můžete mít díky Taylor krásné a zdravé vlasy i vy.