Chraňte se před dnou tím, že z těla vyloučíte veškerou kyselinu močovou: Zapomenutý babský postup funguje dodnes lépe než léky

Dna se většinou vyskytuje v důsledku hromadění kyseliny močové v těle. Pokud se jí chcete zbavit, pokračujte ve čtení.

Dna je forma artritidy projevující se zarudnutím, otoky a pálením kloubů. Dna způsobuje ztuhlost, otoky a velké bolesti kloubů. A většinou se vyskytne kvůli tomu, že máte v těle velké množství kyseliny močové. Kyselina močová se tvoří, když se mnoho odpadních látek v těle nevyloučí. No a pokud i vy trpíte dnou, měli byste z vašeho těla úplně odstranit kyselinu močovou. Jak ale správně na to?

Jak se dna projevuje?

Pokud ledviny nedokážou eliminovat kyselinu močovou, dochází k procesu krystalizace a usazeniny se ukládají v okolí kloubů. Vy vlastně ani nemusíte vědět, že u vás dna propukla. Její první záchvat totiž může nastat při úplně plném zdraví. Jdete si normálně lehnout, usnete a v noci vás náhle probudí velká bolest u palce na noze.

Během krátké doby tento kloub oteče a zčervená, kůže se natáhne, leskne a bolest se stává nesnesitelnou. Zánět kloubu a okolních tkání je tak výrazný, že si někteří pacienti myslí, že mají infekci a začnou raději brát antibiotika. Ta ale samozřejmě nezaberou. Může se stát, že bolest ráno úplně přestane, ale následující noc vás rozhodně opět probudí. Tato bolest potom trvá dokonce i 2 – 3 týdny. Poté odezní na několik měsíců.

Přírodní prostředky k léčbě dny

Hydrogenuhličitan sodný je vynikající pro snížení kyseliny močové v těle. Vše, co musíte udělat, je přidat 1 čajovou lžičku hydrogenuhličitanu sodného do sklenice vody a tuto směs pít každý den. Skvělá je také citronová voda. Když je totiž tělo převážně zásadité a není kyselé, má sílu bojovat s mnoha nemocemi, včetně dny. Citronová voda zvyšuje zásadité prostředí. Vymačkejte si citron do vody a vždy pijte po ránu.

Fotografie: Pexels

Stejně jako kyselina citronová má i jablečný ocet schopnost zvyšovat zásadité prostředí v těle. Jablečný ocet obsahuje kyselinu jablečnou, která je velmi účinná při vylučování kyseliny močové z těla. Lžíci jablečného octa si přidejte do 200 ml sklenice vody a pijte každý den před obědem a večeří. Také byste měli začít jíst lněná semínka, ta jsou také skvělá.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*