Láska jako z románu. Manželé po dlouhodobé nemoci vydechli naposledy společně

Fotografie: Freepik

Manželé Floyd a Violet prožili krásný a šťastný život. Tak, jak jej společně začali, tak ho i ukončili, přesně podle jejich nejdražšího posledního přání.

Dnešní moderní doba už bohužel tolik nepřeje čisté lásce na celý život, jako tomu bývalo kdysi. Z dobrého důvodu máme tendenci být skeptičtí, co se hledání partnera či partnerky týká, a raději dáváme přednost povrchním vztahům. Nicméně tento příběh manželů, kteří společně strávili dlouhých 67 let, nám dává naději, že skutečná láska opravdu existuje.

Pět dopisů za jeden den

Milostný vztah Floyda a Violet sahá až do druhé světové války. Své ano si řekli v srpnu roku 1947, kdy se Floyd rozloučil s pobytem u námořnictva. Během dvou let věrné služby si se svou milovanou Violet vyměnil na 131 dopisů. Jeho láska k ní byla natolik silná, že ji jednou napsal 5 dopisů za jediný den. Když jeho povinnost k vlasti skončila, přestěhoval se s Violet do Kalifornie, kde začali budovat svůj společný domov.

Fotografie: Pixabay

Vztah čekala veliká zkouška

Floyd a Violet spolu žili šťastně na velké farmě a měli tři krásné děti. Bohužel toto štěstí netrvalo až do konce jejich dní. Floyda postihla rakovina tlustého střeva a Violet prodělala několik mrtvic a trpěla demencí.

Když ale Floyd bojoval se zákeřnou nemocí, zajímalo ho pouze jediné, Violet. Když ležel v nemocnici, svému lékaři řekl:„Já jsem v pořádku, ale chci, aby se moje žena uzdravila.“ Jeho slova dokazovala neochvějnou lásku, kterou choval ke své nemocné ženě. Tou dobou už byly Floydovy dny sečteny, trpěl smrtelným selháním ledvin. O něco později se k němu v nemocnici připojila i jeho celoživotní láska Violet.

Manželé vydechli naposledy společně

Manželé vydechli naposledy, když leželi ve dvou postelích přímo vedle sebe. Floyd zemřel jako první držíc Violet za ruku, o 5 hodin později se k němu připojila.

Jejich dcera Donna řekla, že přesně to bylo jejich posledním a nejdražším přáním. Skončilo to přesně tak, jak mělo. Prožili společně krásný život, spolu jej začali a spolu jej také ukončili.

Fotografie: Freepik

Syndrom zlomeného srdce

I když se může zdát, že se jedná o termín jako z červené knihovny, syndrom zlomeného srdce je medicínským pojmem, který představuje poruchu srdečního svalu vyvolanou náhlým emočním stresem. Jinak řečeno, nešťastná láska, rozvod nebo smrt partnera mohou přivodit srdeční problémy podobné srdečnímu infarktu.

Fotografie: Freepik

Odborníci jsou přesvědčeni, že stav navozuje nárůst stresových hormonů, jako je například adrenalin. Častěji jsou postiženy ženy než muži. Nicméně jen zřídka má syndrom zlomeného srdce fatální následky. Je třeba vyhledat lékařkou pomoc, která správnou diagnózou a léčbou může zvrátit nejhorší možný scénář.

Zdroj: Independent

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]