106letý mnich prozradil: Stiskem těchto bodů na svém uchu se zbavíte veškerého stresu, bolestí hlavy a střevních potíží

trik s masáží ucha

Tyto tlakové body na uchu vám pomohou zbavit se stresu, bolesti hlavy a střevních potíží. Stačí se pohodlně posadit a provést jednoduchou masáž.

Pokud zatlačíte na tyto určité body na uchu, můžete se zbavit stresu, bolestí hlavy a střevních potíží. Jedná se o starodávnou techniku z tradiční čínské medicíny, která věří, že tělem koluje několik meridiánů souvisejících s různými orgány v těle – jejich stlačením pak dochází ke stimulaci nebo zlepšení funkce. Níže se proto můžete seznámit s jedinečnou technikou, která vám pomůže zbavit se všech výše uvedených problémů. Stačí se pohodlně posadit a provést jednoduchou masáž.

Masáž proti bolestem těla

Mnozí odborníci již roky pracují s tímto typem léčby a většina z nich potvrzuje, že se jedná o velmi účinnou metodu ke zmírnění bolestí v těle, protože uši jsou velmi blízko mozku. Někteří z nich dokonce tvrdí, že by se mohlo jednat o velmi užitečný druh léčby se závislostí. Pokud se tedy cítíte ve stresu, rozhodně byste ji měli vyzkoušet, abyste sami pocítili její přirozenou sílu. Podívejte se na tento obrázek a vyzkoušejte si to:

masáž ucha body

Jakmile se pozorně podíváte na obrázek, pohodlně se posaďte do křesla a najděte si příjemnou polohu k sezení. Nyní si začněte jemně mačkat ušní lalůčky (nemělo by to bolet, takže příliš netahejte ani netlačte). Opět se podívejte na obrázek výše a zatlačte na každý z bodů ve vnějším uchu. Nemačkejte je však déle než pět vteřin. Takto opakujte masáž pětkrát a poté udělejte totéž na druhém uchu. Dobré pravidlo k zapamatování si celé masáže může být 5 x 5 – pět sekund, pětkrát na každý bod.

Mezitím, co si budete dělat masáž si všímejte, jak vaše tělo reaguje, když vyvíjíte tlak na různé body. Dalším užitečným způsobem, jak dosáhnout dobrého výsledku, je místo prstů použít kolíčky na prádlo. Připevněte si ho jednoduše ke všem šesti bodům vnějšího ucha (postupně). Opět však musíte vydržet pět sekund na každém bodu. Výsledek ale může být ještě lepší. Níže se můžete podívat na video, kde je celý postup vyobrazen: