Dopřejte si doma před spaním jednoduchou masáž chodidel. Ulevuje od bolesti a působí jako prevence nemocí

Fotografie: Freepik

Na našich chodidlech existují různé tlakové body, které slouží k aktivaci orgánů. Díky specifické masáži tak může dojít ke zmírnění svalového napětí nebo úlevě od bolesti.

Jedná se o metodu, která má kořeny v tradiční čínské medicíně. Inspirována je akupresurními body, které slouží ke stimulaci meridiánů, které jsou přímo spojeny s orgány našeho těla. Masážní technika není nijak složitá a před spaním ji zvládne každý. Nezabere více než pár minut. Pokud jsou naše problémy dlouhotrvající, je dobré vyhledat odborníka. 

Účelem tohoto druhu masáže je předcházení nemoci 

Podle tradiční čínské medicíny veškeré tělesné projevy onemocnění úzce souvisí s našimi emocemi a psychickým zdravím. Proto právě masáž chodidel, kterou si budeme pravidelně dopřávat po náročném dni, nám pomůže zrelaxovat a nemocem předcházet. Hmaty prováděné na našich chodidlech totiž dokáží uklidnit naše životní funkce, připravit orgány na potřebný odpočinek a zmírnit stres, který se v našem těle během dne hromadí.

Fotografie: Pexels

Postup není nijak složitý a zvládne ho doma každý. Nejprve je zapotřebí se pohodlně posadit a připravit si krém na nohy s naší oblíbenou vůní. Dopřejeme našim chodidlům trochu pohybu, proto s nimi v oblasti kotníku několikrát pohneme doprava a následně doleva. Tím snížíme tuhost končetiny a masáž si tak více užijeme.

Pomoci nám mohou masážní válečky nebo speciální koberec

Na chodidla naneseme přiměřenou vrstvu krému a rozetřeme jej po celém povrchu naší nohy. Během toho ji jemně tiskneme, abychom aktivovali krevní oběh. Poté pomocí palce stimulujeme jednotlivé reflexní body, které se na chodidle nacházejí. Na ty nejprve palce vyvineme tlak, poté je krouživými pohyby po okolí opět uvolníme. 

Fotografie: Pexels

Pomoci si můžeme ale i speciálními masážními válečky nebo reflexním kobercem. Levnější alternativou je i golfový míček. Ten jednoduše umístíme pod naše chodidlo a jeho pohybem jím rolujeme. Díky četným prohlubeninám, které se na míčku nachází, dojde ke stimulaci našeho chodidla a uvolnění napětí.

V případě vážných problémů se nebojte navštívit odborníka

Důvodem, proč můžeme trpět bolestí nebo nemocemi, je také nesprávně zvolená obuv. Právě úzké a nepohodlné boty nám důležité akupunkturní body na končetinách utlačují a tím ovlivňují celé naše tělo. K obnovení harmonie našeho těla je tedy zapotřebí se při výběru bot zaměřit na ty, které dokonale kopírují naše chodidlo a neomezují ho v jeho pohybu. Doporučuje se také nevyhýbat se chůzi naboso.

Fotografie: Pexels

Pokud naše problémy přetrvávají, je dobré si v našem okolí vyhledat člověka, který se zabývá reflexologií chodidel. Tato terapeutická metoda pomáhá nejen snížit stres, ale také eliminuje vedlejší účinky anestezie, endokrinních nebo cévních dysfunkcí.

Specialista může díky akupunkturním bodům stimulovat samoléčbu chronických onemocnění nebo alergií. Tato masáž je vhodné zejména pro starší lidi, zvýšenou opatrnost by naopak měly dávat ženy v prvním trimestru.

Zdroj: WebMD