Stiskněte si prst po dobu 1 minuty a budete ohromeni tím, co to s vámi udělá

Fotografie: CanvaPhotos

Možná jste nevěděli o tom, že každý váš prst je spojený s jedním z orgánů. Takže stačí, když ho na minutu stisknete, a budou se dít zázraky.

Někdy není potřeba cpát do vašeho těla různé léky a chemii, protože existují přírodnější a také jednodušší alternativy. K nim patří například reflexní masáže celého těla a nebo nějakých určitých bodů. A nebo právě mačkání různých prstů. O tom se v tomto článku dozvíte něco víc. Opravdu to vyzkoušejte, funguje to.

Palec a ukazováček

Na palci je oblast plic a srdce. Pokud se potýkáte se zrychleným tepem, začněte masírovat palec u nohy. Za chvíli ucítíte, jak se tepová frekvence postupně snižuje. Ukazováček je oblast žaludku a tlustého střeva. V případě zácpy, bolesti břicha nebo křečí si pár minut masírujte právě ukazováček.

Prostředníček a prsteníček

Prostředníček je zóna srdce, cév a dýchacích cest. Pokud se tedy často potýkáte s nevolností, závratěmi a nebo třeba nespavostí, zkuste si pár minut masírovat právě prostředníček. Opravdu to funguje. No a masáží prsteníčku můžete tak nějak ovládat vaše deprese a také špatnou náladu. Což se někdy vážně hodí.

Fotografie: Pexels

Malíček a dlaně

Masáží malíčku můžete snížit například bolesti ledvin, krční páteře a hlavy. Dlaně jsou přímo spojeny s tím, co se vám v životě děje. Pokud si chcete zachovat dobré duševní zdraví, stačí začít tleskat. Tímto způsobem totiž můžete stimulovat krevní oběh a během chvilky se budete cítit mnohem lépe.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]