Reflexní masáž rukou pomáhá proti bolestem hlavy, nachlazení a depresím

Reflexní terapie je ve společnosti rovněž známá jako reflexologie. Tato metoda je tak trochu příbuzná klasické akupresuře, která pochází z Číny. Reflexní terapie svůj vývoj zaznamenala hlavně v Americe. Princip této terapie spočívá v stlačování jednotlivých bodů na těle. Obvykle se tak děje na dlaních, nebo na chodidlech. Tato stimulace může pomoci od mnoha různých potíží.

Setřete své tělo a aplikujte reflexologii

Moderní společnost je zvyklá si v případě bolestí hlavy, nebo při kašli či depresích vzít jakékoliv speciální medikamenty. Chemické složení léků však nemusí vašemu tělu prospět. Konkrétně těchto obtíží se můžete zbavit stlačováním určitých bodů na své dlani. Jejich pravidelná stimulace velmi dobře nahradí léčivé přípravky z lékárny. Podpoříte i svůj krevní oběh a proudění pozitivní energie v těle, předejdete tak dalším problémům.

Jak na migrény a deprese?

Pokud trpíte často na migrény a bolesti hlavy, pomůže vám stimulace konečků prstů na rukách. Mnout jednotlivé konce prstů byste měli několik minut, dokud potíže neustoupí. Použít samozřejmě můžete i masážní éterický olejíček s oblíbenou vůní (vhodná je například levandule, nebo eukalyptus).

Jestliže bojujete poslední dobou s ponurými náladami, nebo dokonce depresemi, stlačujte konečky svých palců na rukách. Rovněž přidejte i stimulaci vnějších stran palců na dlaních. Takto masírujte dvé palce pravidelně několik týdnů a měli byste zpozorovat výsledky.

Jak na chřipku a nespavost?

V případě, že jste se nakazili chřipkou a chcete uspíšit rekonvalescenci, masírujte první články svých prstů na obou rukách a brzy by vám mělo být o něco lépe.

Trpíte snad nespavostí, která vás již několik týdnů vyčerpává? Zkuste stimulaci placů v místě mezi prvním a druhým článkem prstu (kde se nachází rýha). Stlačujte tyto body na dlaňové straně. Opakujte několikrát za sebou a spát budete opět po celou noc bez větších potíží.

Jak na trávicí obtíže a kašel?

Jestliže vás zlobí žaludek, či máte jiné trávicí obtíže, stlačujte oblasti ve spodní části palců na dlaních. Respektive tam, kde se tvoří druhá rýha při ohýbání prstů. Tato stimulace by měla přinést úlevu. V případě urputného kašle je vhodné masírovat celou horní třetinu dlaně, těsně pod prsty. Neopomeňte ani druhou ruku.

Reflexologie dlaně pomůže i s únavou a stresem

Cítíte se více než obvykle unavení a vystresovaní? Zkuste stlačit reflexní body uprostřed dlaní. Provádějte tuto stimulaci každý den a budete pociťovat více energie a životního elánu. Pakliže váš duševní stav není v pořádku, je možné tímto masírováním dojít i k celkovému zklidnění psychiky. Stlačovat reflexní body nemusíte jen na dlaních, skvělé účinky jsou pozorovány, i co se týká stimulace na chodidlech. Celkově tak můžete ovlivnit váš zdravotní stav a udržet se psychicky i fyzicky v dobré kondici.

Fotografie: Freepik, Pixabay

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]