Napněte přírodní cestou povislou pokožku nejen na obličeji, ale i jinde na těle

S přibývajícími léty se pokožka stává více suchou, křehkou a méně elastickou. Za vysoušením pokožky a jejím natahování je nižší produkce přirozených olejů. Zastavit stárnutí a zamezit tvorbě vrásek nejde, ale je možné udržet pokožku co nejdéle pružnou a napnutou, dokonce je možné zlepšit stav pokožky a napnout jí, i když už je částečně ochablá a povislá.

Vůbec k tomu není zapotřebí chemických přípravků, zvládnete to i pomocí čistě přírodních produktů, vyvážené stravy, obličejové jógy a masáže.

Přírodní stahovač pokožky

Použití domácích masek z ovesných vloček, kurkumy, medu, oleje, bylinek je poměrně oblíbené. Domácí stahovací masku si vyrobíte snadno. Stačí smíchat med, rozmarýn, citronovou šťávu a vilín (bylinka). Veškeré uvedené přísady mají silné stahovací účinky. Mimo to pokožku vyhladí a zjemní. Tento stahovač můžete použít jak na obličej, tak i jinde na tělo. Je potřeba aplikovat každý den po nějakou dobu.

Vyvážená strava

Možná se vám to zdá být již otřepané, ale vyvážená strava je klíčovým faktorem pro zdraví a elasticitu pokožky. Důležitý je nejen příjem vitamínu A, E, C, ale i dalších vitamínů, minerálních prvků a antioxidantů. Rovněž se vyplatí vyhýbat se cukrům, rafinovaným potravinám a udržovat své tělo stále dobře hydratované – dodržovat pitný režim.

Obličejová jóga

Cvičení obličejové jógy je velmi efektivní na zpevnění pokožky, vyhlazení drobných vrásek a odstranění dvojité brady. Obličejová jóga aktivuje svaly na obličeji a pomáhá vypnout povislou pokožku bez nutností uchýlit se k plastické operaci či chemickým přípravkům.

Masáže

Masáž skvěle prokrvuje a vyhlazuje pokožku. Pomáhá jak samotná masáž, tak použité přípravky, které pokožku vyživují a hydratují. Masáž má mnoho blahodárných účinků a mimo to bojuje proti striím a celulitidě.

Obrázky: zinoti, imgur