Milovaný hudebník podlehl rakovině v pouhých 53 letech. Jeho ikonické hity znají i v zahraničí

Fotografie: Michal Louč / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Jeho jméno vám možná nic neřekne, jeho písně však zná každý, kdo v 90. letech poslouchal populární hudbu. Slavný DJ podlehl zákeřné rakovině, s níž rok bojoval.

Ve věku pouhých 53 let podlehl rakovině DJ Paul Spencer, který vystupoval spolu se dvěma kolegy pod uměleckým pseudonymem Dario G. Ty v devadesátých letech proslavily hity, které zná každý. Před rokem hudebník oznámil, že trpí rakovinou ve 4. stadiu. Dne 17. června svůj boj prohrál. Smutnou zprávu oznámila jeho rodina na sociálních sítích.

Zůstával pozitivní až do konce

DJ Paul Spencer, který vystupoval pod uskupením Dario G, podlehl v 53 letech rakovině. O jeho úmrtí informovala podle TN rodina na sociálních sítích. Spencer zemřel rok poté, co oznámil, že trpí rakovinou konečníku a zasažena jsou také jeho játra. Podle lidí z blízkého okolí byl pozitivní až dokonce, ale tuto bitvu už nemohl vybojovat.

„Těžko to napsat. Právě jsem zjistil, že mám rakovinu konečníku ve 4. stádiu a mám stín na játrech. To je tak zatraceně těžké číst, tím jsem si jistý. Ale dám do toho maximum. Zůstaňte pozitivní, protože já jsem. V pátek navštívím lékaře, abychom probrali další kroky,“ cituje deník TheSun jeho vyjádření na síti X z loňského července.

V úctyhodném věku zemřela hvězda ikonických filmů, které přezdívali nejsvůdnější herečka všech dob

Jeho písně byly v 90. letech na špičce hitparád

Možná vám už nic neřekne jeho jméno, ale rozhodně znáte tento devadesátkový hit, debutový singl Sunchyme. S tím v roce 1997 bodovalo trio Dario G v britských i amerických hitparádách. Na stejném albu najdete rovněž píseň Carnaval de Paris, která se notoricky proslavila v souvislosti s Mistrovstvím světa ve fotbale 1998. Po vydání alba s dvěma hitovkami odešli z tria jeho dva kolegové a Paul Spencer již pod názvem Dario G vystupoval sám.

Celkem vydal 15 singlů a tři alba, to poslední s názvem Hola v roce 2020. „Zanechává po sobě nádherný hudební odkaz a mnoho šťastných vzpomínek pro mnoho lidí. Bude bohužel chybět všem, kteří ho měli rádi. Září jasně naše velká hvězda,“ stojí ve smutečním oznámení na Facebooku. Paul Spencer zemřel 17. června ve věku 53 let. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o tragickém úmrtí české zpěvačky Victorie, kterou zavraždil její manžel. Bylo jí pouhých 40 let.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*