Lékaři oznámili 42leté ženě, že čeká trojčata. Na porodním sále však všechny přítomné zaskočilo čtvrté dítě. Nikdo nechápal, jak je to možné

Fotografie: Depositphotos

Jaká je pravděpodobnost, že žena bude čekat trojčata? Velice malá, zvláště, když si myslí, že už otěhotnět nemůže. Tato matka je jednou z nejpožehnanějších.

Očekávání příchodu potomka je jednou z nejkrásnějších věcí, která se v životě člověka může stát. Ovšem informace, že v břiše maminky si lebedí hned tři děti, je překvapivá, nádherná a zároveň děsivá. Budoucí rodiče se mohou zmítat někde mezi euforií a depresí. Tuto maminku však čekalo ještě větší překvapení.

Trojčata jsou vzácným jevem

Dvojčata sice obvykle nejsou na denním pořádku, ale jejich očekávání není nic zvláštního, ovšem vícečetná těhotenství, kde se mluví o třech a více potomcích, už jsou celkem raritou. Například pravděpodobnost narození čtyřčat nebo paterčat je pouze 1 : 41 000 000. Některé léčby plodnosti mohou pomoci zvýšit šanci na vícečetné porody. Ale i tak se zpravidla bavíme maximálně o dvojčatech.

Fotografie: Pixabay

Vícečetný porod znamená i vysoké riziko

I když se jedná o šťastnou událost, faktem zůstává, že riziko pro matku i její děti je obrovské. Taková těhotenství vyžadují přísný lékařský dohled a zpravidla také dlouhodobou hospitalizaci až do samotného porodu. Vytvoří se speciální tým, často jeden pro každé dítě. Jedním z největších rizik zůstává bezesporu předčasný porod.

U dvojčat je 50% pravděpodobnost, že se miminka narodí krátce po 7. měsíci těhotenství. U početnějších těhotenství je 100% jistota, že dojde k předčasnému porodu. A zde nastává to hlavní riziko. Taková situace velmi často vede k okamžité hospitalizaci novorozenců, nebo dokonce k perinatální smrti.

Ve 42 letech žena čekala trojčata

Kimberly (Kateřina) Fugate, která už měla s manželem Craigem 10letou dceru, se dozvěděla pro ni naprosto šílenou zprávu. Lékaři jí potvrdili, že v jejím břiše bijí tři srdíčka. To znamenalo jediné – že očekává trojčata. A aby to bylo ještě neuvěřitelnější, doktor jí oznámil, že trojčata budou i stejně vypadat. Oba rodiče si dobře uvědomovali, že takové těhotenství, ještě v pokročilém věku, může vést ke komplikacím, jež mohou ohrozit život Kimberly i dětí. Raději se ale soustředili na příchod jejich tří ratolestí než na špatné zprávy.

Fotografie: Pixabay

Nejpožehnanější matka na světě

Nastal den D a po několika hodinách ležela vysílená Kimberly v posteli se třemi dětmi v náručí. To ale ještě netušila, že není konec. Byla zde ještě jedna věc, kterou nikdo nečekal. Ani rodiče, ani lékaři. Doktor zvolal, že vidí ještě jeden pár nohou. Takové prohlášení nechalo všechny jako opařené.

Porodní sál utichl. Kimberly totiž nečekala trojčata, ale rovnou čtyřčata. Na to nikdo nebyl připraven. Rozhodně se jedná o neobyčejný příběh od začátku až do konce. Prolomení všech statistik. Kimberly nakonec vše komentovala slovy: „Jsem bezpochyby ta nejpožehnanější matka na světě.“

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]