Chybná diagnóza: Lékaři jí nevěřili bolesti a tvrdili, že má cysty na vaječnících, které ale již 10 let nemá

Fotografie: Tomasz Sienicki / Creative Commons / Attribution 3.0

Lidé chodí k lékaři z různých důvodů. Někteří preventivně, jiní s problémy. Tato žena měla bolesti, ale lékaři jí určovali nemožnou diagnózu. Později se přišlo na pravou příčinu.

Už od narození by měl být člověk pravidelně v péči lékaře, protože jen díky tomu se může včas odhalit nějaké onemocnění nebo jiný zdravotní problém, který na sobě člověk nepociťuje. Tato žena zašla za lékařem v momentě, kdy ji velmi bolelo břicho. Po vyšetření jí lékař určil diagnózu, jež ale nebyla možná. Nakonec se ovšem přišlo na úplně něco jiného.

Lidé by neměli zapomínat na pravidelné kontroly

Každý člověk, jenž si platí zdravotní pojištění, má nárok na pravidelné kontroly u svého lékaře. Zároveň mají tito lidé nárok na to, aby si zašli k lékaři, kdykoli budou mít nějaké potíže nebo bolesti. Všichni lidé, kteří pracují ve zdravotnictví, zachraňují každý den velký počet životů nebo pomáhají lidem v tom, aby jim bylo lépe. Všichni by proto měli být zdravotníkům vděční a měli by si vážit toho, že je zde někdo, kdo jim pomůže s jejich zdravím.

Občas nastávají chvíle, kdy k lékařům chodí lidé i s problémy, které by s nimi vůbec řešit nemuseli, a zaměstnávají je tak na dlouhé chvíle. Takoví lidé častokrát trpí až hypochondrií a neustále mají pocit, že mají různé nemoci, i když je vůbec nemají. To samé si lékaři mysleli i o této ženě, jež za svým lékařem dorazila s tím, že má velké bolesti ve spodní části břicha.

Ženu trápily bolesti

Jakmile Amanda Buschelman dorazila ke svému lékaři, doktor ji vyslechl, s jakými obtížemi přichází. Amanda mu vše popsala a lékař ji tedy poslal do nemocnice na vyšetření, protože měl podezření, že má zánět slepého střeva. Poté se tedy Amanda vydala na polikliniku, kde měla podstoupit vyšetření, aby se přišlo na to, zda je jeho tušení správné. Místo toho ale dostala úplně jinou diagnózu, která ještě ke všemu ani nebyla možná.

Amanda dostala úplně jinou diagnózu

Lékař, který Amandu v nemocnici vyšetřoval, jí sdělil, že má podle všeho cystu na vaječníku. Na to mu ale Amanda řekla, že to není možné, protože jí oba vaječníky odebrali před 10 lety. Lékař byl ovšem přesvědčený, že má pravdu, a začal Amandě ukazovat její výsledky. Nakonec jí sdělil, že jí nejspíše odebrali dělohu. Poté ji lékař poslal domů a dále se jejím případem nezabýval.

@amandabman #appendix #beleivewomen #notanxious #inpain ♬ original sound – Amanda Buschelman

Žena si doma přečetla lékařskou zprávu

Když Amanda dorazila domů, přečetla si lékařskou zprávu, kde bylo napsáno, že pacientka trpí úzkostmi, přitom Amanda podobný problém nikdy neměla. Zarazilo ji, že jí lékař její bolesti nevěřil a vlastně ji poslal domů s tím, že jí téměř nic není. Později ale zjistila, že podle různých výzkumů lékaři často přehlížejí bolesti, které ženy trápí, a přisuzují je duševním problémům. Rozhodla se tedy natočit video na sociální sítě, jímž pobavila velkou část uživatelů internetu.

Amanda byla znovu poslána do nemocnice

Protože ženu trápily bolesti i nadále, znovu zavolala svému lékaři a ten ji opět poslal do nemocnice. Na pohotovosti byl tentokrát jiný doktor, ale ten jí také diagnostikoval cystu na vaječníku. Amanda se už ale nenechala odbýt a chtěla, aby našli její lékařskou historii. Zdravotní personál tedy našel její osobní kartu a zjistilo se, že vaječníky už opravdu nemá. Následně se přišlo na to, že žena má zánět slepého střeva, a tak se její problém mohl konečně začít doopravdy řešit.

Zdroj: Mother

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]