Vánoční vynikající majonéza ze zakysané smetany: Dejte si čajovou lžičku do pusy a tu chuť nepochopíte. Luxus na jazýčku

Připravte si vynikající majonézu ze zakysané smetany, která je chuťově mnohem lepší než ta, kterou můžete koupit v obchodě.

Majonéza je naprosto nezbytná při přípravě různých pokrmů, ať už jde o saláty a nebo například k různému masu a dále. A pokud vám nechutná ta majonéza, kterou kupujete v obchodě, není nic jednoduššího, než si ji připravit doma. Je to opravdu snadné a nebudete k tomu ani potřebovat moc ingrediencí. A jednou z nich je zakysaná smetana. Opravdu to vyzkoušejte, zvládne to každý.

Co budete potřebovat

  • 3 polévkové lžíce olivového oleje
  • 1 polévková lžíce citronové šťávy
  • dle chuti sůl
  • 7 polévkových lžic zakysané smetany
  • půl lžičky hořčice
  • dle chuti cukr

Je to opravdu jednoduché

Nejprve si olivový olej osolte a poté do něj přidejte ještě cukr a hořčici. Můžete také samozřejmě dochutit vašim oblíbeným kořením, jako je například sušený česnek nebo nějaká mletá paprika. Promíchejte a ještě přidejte citronovou šťávu. No a nakonec nalijte zakysanou smetanu. Pokud ale chcete zdravější a méně kalorickou variantu, dejte místo majonézy obyčejný bílý jogurt.

Fotografie: Pexels

Důkladně promíchejte, aby vám vznikla hladká směs. No a to je vlastně všechno. Nyní majonézu dejte do lednice a nechce ji pořádně vychladit. Někteří do majonézy přidávají ještě vajíčka, ale v tomto případě to není tak úplně nutné. No a nakonec už jen tuto vaši majonézu přidejte do salátu nebo do čehokoliv dalšího budete chtít. Budete nadšení. Přejeme vám dobrou chuť!