Málem nechala manžela odpojit od přístrojů, které ho udržovaly při životě. Polibek na rozloučenou vše změnil

Fotografie: Depositphotos

Lékaři ženě řekli, že její manžel se už z kómatu nikdy neprobudí. Už ji nikdy nevezme za ruku a nikdy neuslyší jeho „miluji tě“.

Všichni bychom si přáli prožít spokojený a šťastný život s milovaným partnerem a dětmi. Bohužel se někdy stává, že nám do něj zasáhne nečekaná tragédie, která vše otočí vzhůru nohama. To se stalo i Danielle a jejímu muži Scottovi. Během několika vteřin přišli o život, jaký do té doby měli.

Znali se od mládí

Seznámili se již na střední škole, zamilovali se do sebe a užívali si první lásku plnými doušky. Po maturitě je však osud zavál daleko od sebe a každý šel svou vlastní cestou. Neviděli se celých 15 let. Když se po takové době znovu setkali, zjistili, že jejich školní láska stále nevyhasla a možná do ní potřebovali jen dorůst. Stali se opět zamilovaným párem a později i rodinou se čtyřmi dětmi.

Spokojeného rodinného života si však užili jen pár let. Scottovi bylo jen 37 let, když utrpěl silnou mrtvici. V tu dobu byl doma sám s dětmi, když si uvědomil, že vše není tak jak má být. Daniella vzpomíná jak jí volal, že ho strašně bolí hlava a cítí, že něco není v pořádku: „Rychle jsme oba volali záchranku, která během chvilky dorazila na místo.“ I přes rychlý zásah lékařů, to se Scottem vypadalo velmi zle.

Scott bojoval o život

Danielle rychle následovala Scotta do nemocnice. Tam pro ni lékaři neměli dobré zprávy. Mrtvice byla velmi rozsáhlá a lékaři mu nedávali žádnou naději. S lítostí Danielle sdělili, ať zavolá zbytku rodiny kvůli rozloučení, protože Scott nejspíše nepřežije ani jednu noc. Tato zpráva Daniellu zničila: „Bylo to jak blesk z čistého nebe, na to se nedá připravit.“

Ale Scott bojoval a k překvapení lékařů osudnou noc přežil. Na mnoho týdnů však upadl do kómatu. Byla to zoufalá situace, ale Daniella se nevzdávala naděje a stále doufala, že se Scottův stav zlepší. Bohužel se žádný zázrak nekonal. Nemluvil, nereagoval na dotyk ani jiné podněty. Lékaři byli přesvědčení, že je tento stav nevratný a citlivě vysvětlili Danielle, že je čas na odpojení od přístrojů.

Zachránil ho polibek

Danielle se to možná jen zdálo, ale když naposledy políbila svého milovaného muže, cítila, že on její polibek opětoval. Tento letmý pocit jí stačil k tomu, aby změnila své rozhodnutí a nechala Scotta dál bojovat o život. Šestý smysl ji nezklamal, ale trvalo ještě několik týdnů, než se Scott z kómatu probral. „Miluji tě“ byla první jeho slova. Nejdůležitější bitva byla vybojována, ale oba čekala ještě dlouhá cesta zpět do života.

Fotografie: Freepik

Scott musel podstoupit dlouhou rekonvalescenci v rehabilitačních centrech. V současnosti je částečně ochrnutý, ale dokáže se pohybovat s chodítkem. Nejcennější pro Danielle ale je, že přestože má její muž problémy s krátkodobou pamětí, osobnostně se nijak nezměnil. S částečným omezením se jim podařilo vzít si zpátky společnou lásku i spokojenou rodinu. Oba poznali jak je život křehký a jsou vděční za každý společný okamžik.

Zdroj: Healthbeat