Lékaři dávali jeho ženě 1% šanci na přežití. Po odpojení od přístrojů se stal zázrak

Fotografie: Petravesela79 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Jeden nezapomenutelný sobotní den v květnu roku 2007 se navždy vryl do paměti Ryana Finleyho. Našel svou ženu bez známek života a lékaři jí nedávali naději.

Ryan objevil svou ženu Jill ležící v bezvědomí. Nebyly na ní vidět žádná zranění, což naznačovalo, že její stav mohl být způsoben srdečním problémem nebo něčím podobným. Během čekání na příjezd záchranné služby se Ryan rozhodl instinktivně zasáhnout a snažil se o resuscitaci. Přesto jeho snahy byly neúspěšné.

Tam kde manžel neuspěl, pomohli záchranáři

Podle webu ABCnews se po příjezdu záchranářům podařilo Jill oživit pomocí defibrilátoru, ale její tělo již utrpělo vážné poškození. Dlouhá doba bez známek života způsobila vážné poškození mozku a Jill upadla do kómatu. Ryan byl hluboce zasažen a následující dny neodcházel od jejího lůžka v nemocnici.

Situace se nelepšila a po několika týdnech bez jakékoliv změny ve stavu Jill lékaři přišli s trpkým doporučením ukončit životní podporu. Tvrdili, že Jill má pouze 1–2 % šanci na návrat k normálnímu životu a že její další udržování na ventilátoru je prakticky zbytečné. Podle webu Zinoti se Ryan po několika záchvatech paniky a mnoha slzách rozhodl řídit radou lékařů.

Když manžel zjistil, že mám rakovinu, udělal tu nejhorší možnou věc. Lékaři tvrdili, že je blázen

Po vypnutí ventilátoru došlo k nečekané situaci

Když byl ventilátor vypnut, Jillino srdce na chvíli stále bilo. Ryan, stále v šoku z celé situace, zaznamenal něco nečekaného, jeho žena začala hýbat rty a slabým hlasem řekla: „Dostaň mě odtud, chci domů.“ Ryan byl ohromen. Jill, která se měla stát jen další statistikou, se probouzela. Požádala ho, aby se šli najíst do jedné z jejich oblíbených restaurací.

Tento zázrak, jak Ryan později popisoval událost, byl pro něho důkazem, že i v nejtěžších chvílích může dojít ke zvratu. Její zdraví se postupně zlepšovalo a každý nový den je pro manžele důvodem k oslavě. Čtenářům deníku SvětKreativity jsme nedávno přiblížili také osud muže, který skončil v dlouhém kómatu po neustupující bolesti krku.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*