Upřímná matka pod palbou kritiky za kontroverzní přístup: Dcera nesmí objímat babičku s dědou

Fotografie: Depositphotos

Žena vzbudila vášnivou debatu svým nekonvenčním přístupem k výchově svých dětí, zejména pokud jde o fyzický kontakt v podobě objetí či pusinkování od rodiny.

Brittany Baxter ve svém videu na TikToku sdělila, že učí svou téměř dvouletou dceru, aby říkala „ne“ na objetí a polibkům od prarodičů, pokud to sama nechce. Tím zdůraznila, že tělo její dcery není určeno k tomu, aby dělalo ostatním pohodlí. Klade tedy důraz na důležitost toho, aby se děti naučily vyjádřit své pocity a byly respektovány v jejich osobních hranicích.

Mnozí se s jejími obavami ztotožnili

Její postoj vyvolal různorodé reakce. Někteří prarodiče vyjadřují obavy, že jsou méně milováni, zatímco jiní podporují Brittanyin přístup a sdílejí podobné zkušenosti se svými vlastními vnoučaty. Brittany však pevně stojí za svým přesvědčením: Žádné city pro mě nebudou nikdy důležitější než ty u mé dcery a jejího práva na zacházení se svým vlastním tělem.“ Tento výrok její fanoušci ihned po vydání videa podpořili. Časem se ale také nahrnula komunita lidí s odlišnými názory.

Názory jsou však stále dost kontroverzní

Debata se velice rychle stala virální na sociálních médiích, kde lidé reagují na Brittanyino video. Někteří vyjadřují obavy ohledně možných negativních dopadů na nedostatek fyzického kontaktu. Jiní ale zastávají názor, že děti by měly mít právo rozhodovat o svém osobním prostoru. Diskuze o tom, jaký vliv bude mít tento nekonvenční přístup na děti v budoucnu, stále rezonuje mezi rodiči a prarodiči. Tento koloběh rodinných vztahů probírá ve studii ScienceDirect, která poukázala výhradně na morální způsoby.

@brittanybaxter_x I said what I said… #gentleparenting #consent #fyp ♬ original sound – Brittany Baxter

Babička se poprvé setkala s vnučkou. Jejich dojemná reakce je důkazem, že z nich bude nerozlučná dvojka

Vyhrocené nebo zcela na místě?

Všeobecně se dá říci, že mnozí mohou považovat tuto situaci za vyhrocenou. Někteří se ale hold přiklání k tomu, že prarodiče byli zvyklí na stereotypní přístup a možná jen nechápou novodobý postoj k výchově. Tak či onak, jen čas ukáže, jak se tyto způsoby vyvinou. Na závěr lze podotknout, že přístup prarodičů bývá někdy skutečně přes čáru, což je i vidět v našem nedávném článku.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]