Rodiče se rozloučí se svým malinkatým dítětem, než ho lékaři odpojí od přístrojů. Následujících 40 vteřin ale vše změní

Fotografie: Depositphotos

Malé miminko nezvládalo boj o svůj život a lékaři si mysleli, že už je to beznadějné. Proto ho chtěli odpojit od přístrojů. Nakonec se ale stalo něco neuvěřitelného.

Tento příběh doslova obletěl svět a snad není člověk, který by z něj nebyl naměkko. Zanechal mnoho lidí ve stavu šoku a tisíce z nich byly dojatí příběhem tohoto dítěte a jeho rodičů. Někdy si totiž život připraví taková překvapení, která by nikoho ani nenapadla. Co se tedy vlastně stalo?

Miminko mělo vážné problémy

Dítě, které se narodilo tomuto páru, trpělo hned po narození vzácnou poruchou zvanou neketotická hyperglycinemie. To je stav, jenž způsobuje metabolickou poruchu v těle. Je to dědičné onemocnění, v jehož důsledku dochází ke zvýšení glycinu v lidském těle. Toto nahromadění způsobuje pacientovi různé problémy, jako jsou například záchvaty, potíže s krmením a dýcháním, svalová slabost, křeče a další vážné potíže.

Děťátko muselo zůstat připojené k přístrojům, aby mělo vůbec nějakou šanci na přežití. Lékaři se o dítě sice starali, jak jen mohli, ale i tak museli rodičům říct, že tento případ je velmi vážný. Rodiče se tedy po několika dnech rozhodli, že utrpení svého malého děťátka ukončí. Chtěli, aby ho lékaři odpojili od přístrojů.

Stal se zázrak

Rodina nebyla připravená se s miminkem rozloučit, ale museli se smířit s nevyhnutelným. Řekli jim, že mají 10 minut, protože do té doby se mu rozhodně zastaví srdíčko. Nakonec se ale stal skutečný zázrak. Jakmile vypli přístroje, miminko okamžitě začalo samo dýchat. O 5 hodin později už tu byla skutečná šance, že přežije a že si ho brzy budou moci vzít domů. Udělají vše pro to, aby všechno dopadlo dobře.

Zdroj: FidelityHouse

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*