Mladík našel 2 943 000 Kč v hotovosti poblíž bankomatu. Neváhal ale udělat správnou věc, teď je za hrdinu

bankomat
Fotografie: Unsplash

Každý na světě si jistě alespoň jednou v životě pomyslel, že měl to štěstí a opravdu našel poklad plný peněz. Inu, 19letému chlapci jménem José Romaniz se to opravdu stalo.

Tento mladý muž je obyčejný student z Albuquerque a jeho dobrodružství začalo, když byl poblíž bankomatu ve svém městě. Josè si tam šel jen vybrat peníze, ale když se přiblížil k elektronickému zařízení, tak si všiml, že hned vedle něj je něco zvláštního. Zaujatě přistoupil a všiml si průhledné tašky plné peněz.

Ihned kontaktoval úřady, aby našly majitele peněz

Taková nebo podobná situace by očividně každého rozrušila. Zároveň je také jen hrstka lidí, kterým by se tato šťavnatá kořist nedostala do rukou a neutekla by s ní jako čert. Naproti tomu José jednoduše kontaktoval úřady, upozornil na přítomnost peněz a zajistil, aby se celá částka vrátila právoplatnému majiteli. Po zásahu policie na místě bylo zjištěno, že tašku zapomněla obsluha, která musela do bankomatu doplnit peníze. Podotknula, že se uvnitř nachází 135 tisíc dolarů, což je skutečně astronomická částka na hotovostní vyplacení.

Správná výchova se vyplatila

Čestného chlapce vyzpovídala i místní média, která neváhala jeho gesto šířit a ctít tak jeho čin. Před kamerami chtěl José objasnit důvody svého činu a vysvětlil, že ho rodiče odmala učili, jak je důležité vést přímý a čestný život. A to bez využívání jiných lidí nebo jejich majetku. Rady si vzal k srdci a v této situaci si vedl opravdu ukázkově.

Zrovna vybíral z bankomatu, když si na zemi všiml podezřelé obálky. Po třech dnech mu zavolal manažer pobočky

Obdržel od města vyznamenání za zásluhy

Díky svému čestnému činu byl Josè odměněn také starostou města a šéfem místní policie. Obdržel od nich totiž vyznamenání za zásluhy. Kromě toho byl také oceněn různými cenami, včetně 500 USD na školní výdaje od „PNM“ a dalších 500 USD v hotovosti od „El Patron.“ Dále dostal dárkové karty a rodinné permanentky na fotbalový tým University of Nového Mexico od „ESPN Rádio.“ Odměn bylo však daleko více, výhradně tedy drobných cenností od lidí, kteří se o mladíkovi dozvěděli na sociálních sítích.

Zdroj: Virali

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]