Mladý opilý řidič zabil nevinnou dívku. Ta nechala matce dojemný vzkaz

Tento opilý řidič způsobil nehodu která měla tragické následky. Ve svých šestnácti letech zabil mladou dívku. Ta nechala své rodině dojemný vzkaz. Ten ukazuje na to, že i když se člověk snaží být dobrý a snaží se dodržovat pravidla, je to mnohdy k ničemu. Mladá dívka dodržela vše co jí matka říkala. Bohužel se stala obětí nezodpovědného mladíka, který svou riskantní jízdou v opilosti způsobil nehodu a dívku zabil.

Ta měla v ruce unikátní vzkaz pro svou matku. Tento příběh je součástí preventivního programu který má ukázat, jak rizikové je řízení v opilosti.

Přečtěte si příběh, který vás dojme

Je to vzkaz dívky své matce. Vzkaz dívky, kterou zabil opilý řidič. Stala se nevinnou obětí jednoho šestnáctiletého mladíka který se rozhodl nedodržet pravidla. Potrestal mnoho lidí včetně sebe. Nejvíce však matku zabité dívky. Co se dočetla ve vzkazu, která mladá slečna držela v ruce?

Milá maminko, dnes jsem, vyrazila na party a dbala jsem všech rad, které jsi mi dala. Říkala jsi mi ať nepiji alkohol a v tom jsem tě poslechla. Celý večer jsem se držela jenom nealkoholických nápojů i když mě každý nutil ať si loknu piva, vína nebo tvrdého alkoholu. Byla jsem na sebe pyšná že jsem nejenom odolala, ale hlavně že jsem tě poslechla a že mi můžeš věřit. Udělala jsem správnou věc a vím že nejsem jako ostatní, kteří svým rodičům jenom lžou.

Domů jsem vyrazila včas. Ještě před půlnocí. Byla jsem střízlivá a nebyla jsem unavená. Věděla jsem že na mě budeš čekat jelikož se o mě bojíš. Vyrazila jsem směrem k domovu. Cestou kterou velmi dobře znám. Přesto jsem nespěchala, dodržovala jsem rychlost a dbala maximální opatrnosti. Věděla jsem že jakékoliv přeceňování sil a schopností tu není na místě.

Teď už vím jednu věc. Už k tobě nikdy nedojedu. Nepřijdu domů a tou osobou na kterou čekáš bude policista který ti sdělí špatnou novinu. Děla jsem vše co jsi mi říkala, dodržovala jsem pravidla a nakonec jsem se stala obětí mladíka, co pravidly pohrdal. Bylo mu jenom 16 let a také byl na party. Alkoholu se však nestranil a dal si ho více než dost. Potom neváhal a sedl do auta. Bohužel jsem to byla já kdo mu v jeho zběsilé jízdě stál v cestě. Naboural do mě a já neměla šanci cokoliv dělat.

Teď tu ležím na silnici, přikrytá bílým pláštěm a je jasné, že jsem odešla z tohoto světa. Všude je krev, vidím majáky a slyším hlasy policistů a hasičů. Slyším jak říkají že jsem se stala obětí nehody opilého mladíka. Opilý řidič který nehodu způsobil byl přitom zraněný pouze lehce. Tomu se říká nespravedlnost.

Chci ti říci, že se nemusíš bát že jsem tě podvedla. Skutečně jsem na party nepila a domů jsem jela opatrně tak, jak jsi mě k tomu vždy nabádala. Až se dozvíš smutnou novinu tak prosím nebreč. Snaž se být oporou pro zbytek naší rodiny. Snaž se na mě vzpomínat jenom v dobrém a budu ráda když mou smrt použiješ jako příklad toho co se může stát když lidé nerespektují pravidla a jezdí pod vlivem. Pokud se byť jen jediný člověk zamyslí a nedá si před jízdnou skleničku, nebo po požití zavolá taxi, je to úspěch a má smrt nebude zbytečná.

Loučím se s tebou maminko a odcházím do nebe. Jsem si jista, že se zde opět společně potkáme a budeme moci sdílet už jenom dobré zážitky, které nás na onom světě čekají.

Příběh, který se může stát každému

Tento je sice smyšlený, jelikož je součástí kampaně která má upozornit na rizikovost řízení v opilosti. Položme si však otázku – může se stát každému z nás? A kolik nevinných lidí již tento příběh museli zažít a zemřít? I když člověk dělá vše co má, opilý řidič je doslova neřízenou střelou, která může zabít nevinného člověka. Říci NE alkoholu za volantem je jediná správná věc. Souhlasíte?

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]